Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gázos lakásban érdemes a...

Gázos lakásban érdemes a konvektoros fűtést cirkora cserélni?

Figyelt kérdés
Egy négy emeletes tégla lakásban lakunk. Azt hallottam, hogy jobban megéri kazánnal fűteni. Ha igen, a gáz/cirko anyaggal, munkadíjjal árban mennyibe kerülne egy két szobás-konyhás-fürdőszobás lakásban kb.?
2010. febr. 16. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem éri meg!Nekünk van gázkazánunk is, konvektorunk is, és a konvektor sokkal takarékosabb!A gáz kazán éjjel nappal dübörgött, csak úgy nyelte a gázt!A konvektorral ott fűtöttem ahol épp voltam!A kazánnal a számlám havonta átlagban olyan 40-60 volt!a konvektorral fele!

3 szoba, konyha ebédlő, fürdő!Most idén vettünk egy kandallót azzal fűtjük a 3 szobát, a többiben maradt a konvektor, és így a számlám olyan 12-15 E!

2010. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elsönek: akkor rossz kazánt illetve fütötestet szereltettetek be. A modernebb kazánokat össze lehet kapcsolni egy termosztáttal, ami meghatározza a max. höfokot, külön az nappalit és külön az éjjelit - be kell állitani, hogy mikortól meddig van "nappal". A radiátorokra meg szabályzós elzárót kell szereltetni, akkor MINDEN helységben egyedileg lehet lezárni, kinyitni, illetve a fütés erösségét szabályozni. Igy kevesebbet fogyaszt, mint a konvektoros és sokkal egyenletesebb a lakás hömérséklete. CSak éppen nem a kazánon meg a höfokszabályzón kell spórólni.
2010. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Mi így , központi fűtéssel vettük a házat, így nem mi spóroltunk vele!A lényeg hogy mi sokkal kevesebbet fizettünk mikor csak a konvektorok mentek, mint a hatalmas kazánnal!
2010. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A második vagyok: akkor kicsit más a helyzet, de akkor a kazán rossz tipusú.
2010. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, még lemaradt, hogy egy családi házban lakom, neýg szoba, konyha, elöszoba, fürdöszoba, WC, 150 m² alapterületen, és havonta 20-25000 Ft a fütésünk a kazános rendszerrel.
2010. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a kérdésre még válasz nem érkezett. Merthogy lehetséges ilyet csinalni, csak nem biztos, hogy megéri. Merthogy:

1. gáztervet kell készíttetni egy mérnökkel

2. el kell fogadtatni

3.kivitelezőt kell találni, aki megcsinálja

4. iszonyú munkával jár, konvektorokat ki kell szedni, venni kell egy jó kazánt, meg radiátorokat stb.

5. mindez minimum 1 millió Ft, de inkább több.

6. 8-10 év után hozná vissza az árát, ha visszahozná ennyi idő után.

7. szerintem nem éri meg, mi is konvektoros lakásban lakunk 4 emeletesben, a konvektorokkal semmi baj nincs.

2010. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!