Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Váltóáramú hegesztőtrafóm van...

Váltóáramú hegesztőtrafóm van és tévedésből, de olcson egyenáramú elektródát vettem NET-en keresztül. Használhatom-e a trafómmal? Mi várható, mi fog történni? Egyáltalán mi a különbség az egyenáramú és a váltóáramú pálca között?

Figyelt kérdés
Böhler Fox CEL és Böhler Fox CM 2 kb pálcákról van szó.
2010. febr. 18. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a bevonata határozza meg. Az első típus biztos,hogy cellulóz bevonatos-a jele alapján, ezek tuti egyenáramhoz valók.A váltóáramúaknak rutilos a bevonatuk.

Lehet vele próbálkozni, de állandóan ragadni fog /nem tudsz vele ívet fogni/ és a sok próbálkozás, meg a "kopogtatás" miatt lepörög a bevonat.Kínlódás lesz az egész.

A váltóáramhoz való elektródák -általában "rutilos" bevonatúak.

2010. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos NEM. Lehet, hogy még ívet sem tudsz fogni vele.

Ha mégis sikerül, a varrat nem lesz megfelelő.

2010. febr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
OK 43 32 -t vegyél, ezt meg add tovább akinek ez kell. Kertész, barkácsboltokba kis csomagolású is szokott lenni.
2010. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!