Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elszakadt 0,2-0,4 mm-es...

Elszakadt 0,2-0,4 mm-es vezetéket lehet házilag, hogyan ragasszam össze?

Figyelt kérdés
Játékkormányban elszakadt egy apró vezeték, hogyan tudnám legkönnyebben és legegyszerűbben megoldani? A vezeték két felét lecsupaszítottam, ha összesodrom a szálakat, és pillanatragasztóval rögzítem, az mennyire jó megoldás?

2015. ápr. 1. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég csak őket összetekerni és szigetelőszalaggal körbetekerni. Ha beragasztózod, lehet, hogy nem fog rendesen működni - gondolom az nem vezeti az áramot. Ha már összetekerted a két vezetéket akkor vezetik az áramot. A szigszalag azért kell rá, hogy ne rázzon meg téged (így a biztonságos).
2015. ápr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 1. 14:16
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon kicsi, nem bírom sodorni. Most megpróbálom pillanatragasztóval, ilyen kis vezeték esélytelen, hogy túlhevüljön?
2015. ápr. 1. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:
szigszalaggal
2015. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pillanatforrasztó, azzal működő kötést fogsz tudni csinálni. Létezik ahhoz a mérethez is. Ha neked nincs, vidd be valahova, egy forrasztásért nem fognak vagyonokat legombolni rólad, de legalább normálisan meg lesz javítva.
2015. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Vettem kábelcsupaszítót, összesodortam, szigetelőszalaggal utána sikerült megoldani.

Egyébként a pillanatragasztós elképzelés is teljesen működőképes lenne! HA! Maradna nedvességtartalma a ragasztónak. Miután megszárad nincs semmi ami vezesse az áramot. :/ Pedig simán megtartotta, alig bírtam szétszedni ( elképzelés az volt, úgyis össze van sodorva, lesz olyan szál ami összeér és nem számít a ragasztó szigetelő képessége. de. )

2015. ápr. 1. 21:33
 7/11 electroman75 ***** válasza:
Ülj le fiam! Fizikából megbuktál:(((
2015. ápr. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Fejtsd ki, mire gondolsz.

2015. ápr. 2. 08:46
 9/11 A kérdező kommentje:
Alapvetően a probléma az volt, hogy nem fértem hozzá, és nem bírtam kellő képen összesodorni.
2015. ápr. 2. 08:56
 10/11 puritan ***** válasza:

Villamos vezetéket forrasztunk, nem ragasztunk.


Megrázni nem fog, mert néhány volttal működik, másrészt a belsejében van, nem szabadon.

2015. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!