Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet csendesebbé...

Hogyan lehet csendesebbé tenni egy falióra ketyegését?

Figyelt kérdés
Már próbálkoztam olyannal, hogy a háta mögé összehajtogatott papírtörlőt tettem, meg habszivaccsal próbáltam az üreges részeknél kitömni, de csak egy picivel lett halkabb. Milyen anyaggal lehetne jelentős hangszigetelést elérni, hogy ne hallatszódjon ennyire a ketyegés?

2015. ápr. 5. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Vedd ki az elemeket, és nem fog kattogni. Ha ennyire zavar, akkor vegyél egy digitális faliórát annak nincsen hangja.
2015. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Valahogy hozzám a hagyományos órák állnak közelebb, a digitális olyan "szintetikus, pasztörizált, sterilizált" vacak. De a hagyományos óráknál csak a ketyegéssel nem vagyok teljesen kibékülve.
2015. ápr. 5. 13:42
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

1. Új,modernebb szerkezet beszerelése.

2. Óra áthelyezése. Akusztika...hangvisszaverődés...,mond valamit?

2015. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Vannak ám bajok. Én templom mellett lakom mit tegyek hogy ne harangozzon?
2015. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Szia.

Vedd le a másodpercmutatót. :)

Komolyan mondom, dolgoztam egy helyen, és ha csendes órát rendeltek, akkor levettük a másodperc mutatót. Letörtük, és a közepét vissza raktuk. Csak próbának vedd le.

2015. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez jó ötlet! El tudom képzelni, hogy működhet. :)

Egyébként én is kaptam ajándékba évekkel ezelőtt egy ilyen faliórát. Az előszobába raktam fel, de még így is sokszor nem tudtam elaludni a hálószobában a ketyegéstől. Viszont 1-1,5 hónap után teljesen megszoktam. Mostanra fel sem tűnik.

2015. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Idővel meg lehet szokni. Nálunk otthon van vagy 6 ingaóra, de ha komolyan elmerülök valamiben, akkor azt sem hallom meg, hogy ütnek, nemhogy a ketyegést...
2015. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
Dudg fel anyádba, onnan nem hallatszik ki a ketyegése.
2016. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazad van 8-as, onnan szinte semmilyen hang nem szivárogna ki. Egy egész toronyórát is beletolnék, ha nem patkolt volna el 10 éve. Még bele is férne, akkora r'banc volt. Olyan tág volt, hogy a cseppkőbarlang hozzá képest csak egy hajszálrepedés.
2016. aug. 2. 22:35
 10/16 anonim válasza:
100%
Szétszeded és minden fogaskereket befújsz WD-40-nel. Nem kell letörni semmilyen mutatót, a hang a súrlódások miatt van, ha csendesebben csúsznak a fogaskerekek, simább a hangja is. Amúgy nincs ezekben a faliórákban annyi fogaskerék, még az összerakása se nagy dolog.
2018. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!