Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus fúrócsavarozó esetén...

Akkus fúrócsavarozó esetén Ni-Cd, NiMH, Li-ion,9,6 V,10,8 V,12 V? Melyiket érdemes megvenni ár/érték arányban?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele a Li-ion a legújabb technológia az akkuk terén, de eléggé húzós az áruk. Kíváncsi lennék, megéri ezt választani a régiekkel szemben? Valóban annyira jók?

Melóhelyen és itthon is a régi típusúak vannak. Sajnos az itthoni megadta magát, szeretnék venni egy újat. 6-7 évig bírta, alkalmi használatokkal és három nagy lakásfelújítással.

Arányát tekintve az új Li-ion bír annyit, mint a régi két akkus verziók?



2015. ápr. 18. 11:45
 1/6 A kérdező kommentje:
/csak megjegyezném, a kérdést nem én írtam így egyebe, a gyik sűrítette össze, kihagyva a szóközöket/
2015. ápr. 18. 11:49
 2/6 anonim ***** válasza:
azért jó a Li-mert toább tartja a töltést így ha egy hónap állás után előveszed rögtön használhatod, míg a másikat nem, A másiknál ügyelni kell, hogy ne merüljön le egy szint alá kb 8-v és ha használni akarod akkor előtte tölteni kell majd, és nem szakíthatod meg a töltést, így li-osnál igen töltheted 10 percet is ha már csak 3 csavart kellene behajtani
2015. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit előttem válaszoló írt a töltés tartásáról, az valóban úgy van. Én ősszel használtam utoljára a Li- ion 18V Makita csavarbehajtómat. Valamelyik nap elő kellett vennem, és működött, nem kellett töltőre tennem, amit akartam, meg tudtam vele csinálni. A nem mindennapi használatot a Li- ionosak tolerálják a legjobban. A legtöbb aksis gép ugyanis abban megy tönkre, hogy nem rendszeresen használják, az állást pedig nem bírja az akksi. Szerintem megérte ilyet venni.
2015. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előző gépednek csak az akksija ment tönkre? Mert ha igen, esetleg csináltathasz bele új akkucsomagot is, akár az előzőnél nagyobb kapacitásút is.
2015. ápr. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Li akkunak a legnagyobb az energiasűrűsége, vagyis hasonló NI-Cd akksi kevesebbet tud tárolni. Nincs a Li-nek memória effektusa, vagyis töltött akksira rátöltögetsz, mindig marad a teljes kapacitás amit kitudsz használni. félreteszed fél évre, ugyanakkora töltés lesz benne, mint ahogy hagytad, kisebb az önkisülése is. a nagyobb feszültség azonos Ah-mellett több energiát jelent. (NI-MH-a kettő közt helyezkedik el.)élettartama is jobb a Li-nek.

keress akciósat, vagy a az áruházak sajátmárkás gépei is sokszot nagyon jók és jó árban vannak.

összességében sokkal jobb a Li-akku

2015. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Sokat segítettetek a döntésben.

Akkor magam is Li-ion akkusat veszek.

2015. ápr. 20. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!