Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ilyen szivattyúval kutat...

Ilyen szivattyúval kutat szivatni?

Figyelt kérdés
[link] Egy menbránosom van, de annak a hozama nem nagy durranás 10perc/200L Illetve azt is olvastam, hogy a fúrt kútnak, csőnek nem tesz jót.
2015. ápr. 26. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A barkács fúrógépeket nagyon rövid idejű üzemelésre tervezték, tehát csak szakaszosan üzemeltethetők. Így sok vizet nem tudsz szivattyúzni, mert leég a fúrógép.
2015. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Több villanymotorom is van amivel meg tudom oldani.
2015. ápr. 26. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Hm.. Felfigyeltél arra, hogy MAX 50l/perc.

Ez kb. annyit jelent, hogy jó esetben meglesz, de nem tartozik hozzá emelőmagasság.

Ha csövet teszel rá, plána hosszabbat, ha kicsi kereszmetszetűt ( ami az 50l-hez kicsi), rögtön csökken a szállítóteljesítmény, ha még szívási mélység/emelőmagasság is tartozik hozzá, finoma szólva csökken.

Kérdezz csak rá a szállítási karakterisztikára.

2015. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 as te figyeltél arra hogy az 50 l nem kis vizmennyiség.

A kutat nem szabad megerőltetni,már a 30 ls nagyon jónak számit.

2015. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es.

Persze hogy felfigyeltem, de én a szivattyú nem közölt adataira hívtam fel a figyelmet, ott MAX. értéket adtak meg, az meg egyébként nem kötelez semmire tulajdonképpen.

Nem a kút volt a kérdés...

Amúgy ettől függetlenül az én 5/4-es csövű vert kutam tavasszal, amikor magas még a talajvíz, több mint 60 liter vizet ad percenként 4 méter szívómélységnél és 15m 3/4 -is tömlő végén egy KÁMA szivattyúval.

2015. ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Esetleg valaki arra, hogy erről a lapátkereket hogyan lehet leimátkozni?


[link]

2015. ápr. 27. 18:04
 7/7 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!