Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes a mosogató alatt...

Érdemes a mosogató alatt alupexel bekötni a vízórát?

Figyelt kérdés
mert elég tré ezzel a flexi csővel.meg nem is bízom benne. a wctartályná már eldurrant 1 flexi.
2010. febr. 25. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
vízórááát?!? és hol találsz csatlakozót hozzá?
2010. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem értem :S. nyilván ott ahol a csövet veszem.
2010. febr. 26. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:

A flexibilis bekötőcső már nálunk is eldurrant a wc-tartálynál, igaz az már 20 éves volt.

A másik lakásban meg valami sima hajlékony műanyag csővel volt bekötve. Az előző tulaj felújítva adta el a lakást, akkor lett újonnan berakva. Kb 5 év múlva durrant szét. És pont előző nap utaztunk volna el, csak valami közbejött ezért maradtunk. Hála istennek!

Szóval persze be lehet kötni alupexxel is, semmi akadálya. Csak az alupex nem annyira hajlékony, nem lehet olyan kis ívben hajlítani, mint a felxi csövet. De ha nem kell nagyon nagy és sok kanyarokat rakni bele a bekötéshez, akkor lehet azzal is.

2010. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szerencsétek volt :D amikor itt is dőlt a víz pont itthon volt valaki (3.emelet panel). meg láttam könyök idomot is a csőhöz. te szereltél már ilyen csövet?
2010. febr. 26. 09:48
 5/8 anonim ***** válasza:
A vízórát szvsz szakembernek kell beszerelni, akkor meg ő megmondja.
2010. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még nem, csak szerelték nálam és láttam hogy csinálják. Meg előtte olvastam erről.

Gondoltam rá, hogy megcsinálom én (nem vízárát, hanem más vízszerelési munkát), egyszerű, nem bonyolult, meg a pincében még horganyzott vascsövek vannak, azokat is én szereltem, pedig nem vagyok vízszerelő. De a falon belül presszes fittingekkel kellett volna dolgozni, ahhoz meg a présgép több százezer Ft lett volna. Úgyhogy ráhagytam inkább a vizesekre.

De falon kívül bekötéshez lehet használni csavaros csatlakozókat, ahhoz nem kell présgép.

Amúgy tényleg most jutott nekem is eszembe, ahogy az előző írja, hogy a vízórát plombálni is kell, ahhoz meg mindenképp vízszerelőt kell hívni. Nagyon valószínű, hogy a bekötéshez is ragaszkodni fog, hogy ő csinálja. De megkérdezheted majd tőle is, hogy tud-e más megoldást a flexi csövön kívül.

2010. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

oké!

várjuk!

Én úgy hallottam , hogy bárki felrakhatja magának, csak majd szakembernek kell hitelesíteni.Plombálás 5500Ft-7000Ft-ig órák számától függően. + a csere ára óránként 5-6 ezer forint. :S

2010. febr. 26. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azért nem javasolnám senkinek az otthoni "barkácsolást".Főleg panel lakásokban,ahol elöregedett csővezetékek vannak.1 rossz mozdulat,és eláztatja az egész házat.Veszélyes ahol műanyag hideg víz nyomó vez.van.

Valamint a flex bekötőknek kb 5-6 év a max szavatossága.

Ellenőrzése:végig kell kézzel(óvatosan)simítani és ha kiálló fémhálótüskét érzünk rajta,esetleg érezhetően kemény az egész akkor cserélni kell.

2010. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!