Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet-e horganyzott vaslemezt...

Nagycsere kérdése:

Lehet-e horganyzott vaslemezt rézzel forrasztani?

Figyelt kérdés

A hétvégi házamban van egy fatüzelésű fürdőbojler,aminek a

víztartálya kilyukadt.Arra gondoltam hogy a turista palackomhoz veszek egy forrasztó pisztolyt,és rézzel megpróbálom megforrasztani.Nem tudom megoldható-e?

Érdemes -e beruházni egy forrasztó pisztolyra.Aki járatos az ilyen dologba adhatna tanácsot.



2015. máj. 25. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom lehet forrasztani a horganyzott lemezt, de cinnel szerintem könnyebb lenne.
2015. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Rézlemezt lehet gázforrasztóval és 50% forrasztó cinnel forrasztani,valamint a horganyzott vas és a horgany is forrasztható a cinnel.Hv nál lehet sósavval kenni forrasztani a horgany és réznél viszont letvasserrel(gyengített sósav)Szalmiáksót is javasolt használni a forrasztófej tisztítására illetve a cin szépen fút a fejre és terül a forrasztandó felületen is túrósodás mentesen.
2015. máj. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehetni lehet (kb 1000C fokon,NAGY TELJESÍTMÉNY FORRASZTÓGÁZ Min2000C KELL)de a cink(horgany) bevonat leég (és durván mérgező az elégett cinkoxid!) így itt egy vas-réz KEMÉNY forrasztás létesülne,horgany bevonat nélkül maradva az alap vas,ami relatív gyorsan korrodálódna a vizes közegben,és újra kilyukadna mellette.


Érdemesebb és jóval könnyebb lenne ónnal(cin)javítani a lyukat(kat),egy kis forrasztóvíz segítségével,amit magad is elkészíthetsz,(vagy meg is vehetsz) A nagyobb lyukakat,sárga vagy vöröslemezzel foltozhatsz be 250-300C LÁGY forrasztással,amit olcsó kis pb palackos gázégővel is könnyen meg tudsz oldani.

2015. máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kunu lenke ***** válasza:
Szia.A lágyforrasztások alkalmatlanok a fűtőtest ilyen jellegű javítására!!Hegesztéssel javasolt a hibát orvosolni!
2015. máj. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!