Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Három fázisú villanymotor...

Allllli kérdése:

Három fázisú villanymotor miért nem indul el?

Figyelt kérdés

Adott egy 380 V os háromfázisú villanymotor. Templomi orgonába ez termeli a levegőt. Pár éve nem volt már beindítva és most csak "búg" a motor, nem kezdi el forgatni a kompresszorkereket. Könnyen átfordul bármelyik irányba. Forgatás utáni áramkapcsolásra sem indul el. Mind a három fázist megkapja természetesen.

Volt ma egy pillanat, amikor beindult egymás után többször is, tehát működött, termelte a levegőt. 15 múlva már megint nem indult el, csak zúg a tekercs a motorban. Hol keressem a hibát?



2015. máj. 25. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig az szerintem áramellátás lesz. Egyik fázist nem mindig kapja meg. Nincs eloxidálódva a bekötésnél? Vagy esetleg vezetékszakadás valahol, ami érintkezési hibát okoz?
2015. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha a motor magában (kompresszor nélkül) csak búg, akkor nem kap rendesen 3 fázist. a feszültség nagysága a lényeg, mert 60-100V-ot is eshet a feszültség egy rossz kontaktnál és máris nem indul.

kössél rá egy új vezetéket és dugd be a konnektorba közvetlenül.

feltétlen műszerrel kell mérni a feszültség nagyságát és én az áramot is le ellenőrizném.

valamint azonnal kapcsolót cserélnék, mer a leírásod alapján az lehet a bibi(elfáradt rugók stb, nem jól biztosítják a kontaktot).

2015. máj. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ez inkább fázishiánynak tűník, mintha az egyik fázist mégse kapná meg. "Könnyen átforudl bármelyik irányba" Ellenőrizzétek le valamennyi kötést, hogy nincs-e egy elkorrodálva, lelazulva. Esetleg eltörve egy vezeték.
2015. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a 380 V a templom melletti régi parókiából jön át, így akár annak az elektromos rendszerében is lehet a hiba. Mindenképpen megkeresem vagy megkerestetem a hibát.
2015. máj. 26. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!