Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Impulzus relé, vagy alternatív...

Impulzus relé, vagy alternatív kapcsolás?

Figyelt kérdés

3 lámpát akarok két helyről kapcsolgatni. kb. 6m a távolság a két kapcsoló között.


Elsőre alternatív kapcsolással gondoltam megoldani, de aztán elgondolkodtam, hogy vezetéket is kevesebbet kellene vennem, meg az áram is ahogy számolgatom jóval rövidebb vezetékszakaszon jutna el a lámpákhoz, bár gondolom túl sok jelentősége nincs.


Mit gondoltok nem túlzás impulzus relét használni?


2015. jún. 2. 21:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Az impulzusreléhez is csak vinni kell vezetéket, és ha felszámítjuk a relé árát, akkor semmivel sem gazdaságosabb, mint a váltókapcsoló. És tekintve azt, hogy a későbbi meghibásodási lehetőség a relé miatt egyel több, akkor praktikusság szempontjából is érdemesebb az alternatív kapcsoló. Ha három, négy, öt helyről kapcsolnád, akkor lenne értelme a relének.
2015. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
De túlzás, az előttem lévőre szavazok.
2015. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Aha, igaz nem gazdaságosabb. A relé árával meg végképp, de a pénz nem kiemelten fontos.


Egy hibalehetőség lenne, ez is igaz, bár ahogy én gondolom ezek a relék sokat bírnak.


Azért a vezeték sokkal kevesebb lenne. Kb. a 3 lámpa környékén van doboz ahonnan meg tudnám táplálni, így sok vezeték nem kellene ha oda teszem a relét, onnan a lámpák közel vannak, 2x2 vezeték a kapcsolókhoz és kész. Alternatív kapcsolással akkor egyszer a doboztól az egyik kapcsolóig, onnan át a helység túloldalára a másik kapcsolóig, onnan meg vissza középre ahonnan a három lámpához.

2015. jún. 2. 21:49
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

Ez komoly, hogy a másfeles rézvezetéken akarsz spórolni, és helyette a nyakadba veszel egy relés kapcsolást? Nem az van, hogy neked rohadtul tetszik a relés megoldás, mert különleges, nem megszokott, és ilyet *akarsz*, csak kellő indokot keresel?


Tudod, mit? Csináld meg relével, és szarj bele mindenki véleményébe! Csináld meg, mert csak, mert ilyet akarsz! Meglátod, egy darabig rohadt jól fogod érezni magad tőle! Büszke leszel rá! (Utána ez elmúlik, de sebaj, vannak az embernek költséges hobbijai, értelmetlen költekezési ingerei...)

2015. jún. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ha a kapcsolóid világítósak, akkor csak spec olyan relét vegyél amin ez jelölve van, különben nem működik megfelelően.
2015. jún. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Költséges hobbi... ugyan már. Ennél nagyobb baromságokra költi el az emberek 90% -a a pénzének legalább a felét. Nem értem, mi baj van azzal ha nekem tetszik a relés megoldás? Kb. 1.000 Ft különbség van a kettő között, hadd döntsem már el saját hatáskörben, hogy a saját raktár helységemben milyen kapcsolást csinálok :)


Nyilván meggondolom az alapján mit írnak mások, de fenntartom magamnak, hogy a gyakorikérdéses válaszok nem kötelező érvényűek a számomra.


Nem csak azért gondoltam erre a relés megoldásra, mert megspórolom a vezetéket, hiszen való igaz a relé ára több annál, de az áram is 12 m -el rövidebb vezetéket kell bejárjon 30 éven át, bár pénzben ez sem igazán jelentkezik.


Azért is tetszik relével, mert itt nincsenek vezetékcsatornák, fa burkolaton kívül rögzítve tudnám vezetni és relével simán két eres kábellel tudnék menni (földelést ezeknél a lámpáknál nincs hova kötni), az kinézhetne valami esztétikus módon, a relétől szétágazna ahova kell egy-egy vezeték, az alternatív kapcsolással meg elmegyek egyszer a lámpák mellett ahogy viszem az egyik kapcsolóhoz (mert a másik falon középen van a doboz ahonnan meg tudom táplálni), aztán még egyszer ahogy át a helység túloldalára a másik kapcsolóhoz, aztán vissza a lámpához, ez nekem annyira nem tetszik. Aztán lehet, hogy az lesz a vége.

2015. jún. 3. 09:15
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

"hadd döntsem már el saját hatáskörben, hogy a saját raktár helységemben milyen kapcsolást csinálok :) "


IGEN! Pont ezt mondom! Csináld meg relével, mert neked az tetszik! Hagyd a fenébe a realitás és ésszerűség mentén kommentelőket, belőlük hiányzik minden spiritusz! Legyen relés, te döntesz, és igazából alig drágább! Csináld így, ne habozz! Az alternatív kapcsoló dögunalom, az 50 éve épült lakásokba is azt tettek! A relé, az valami! Az a jövőbe mutat, és könnyebb lesz automatizálnod is a dolgokat, ha később azt szeretnéd! Relé legyen, én arra szavazok!

2015. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 electroman75 ***** válasza:
Az se zavarjon egyébként hogy 1985 óta kötelező a földelő vezető kiépítése minden fogyasztási helyre akár rá tudsz e kötni akár nem. Legyen az relés vagy hagyományos váltó kapcsolás.
2015. jún. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ez tényleg nem igazán zavar. Tudom hogy kötelező lenne odahúzni a földelést akkor is ha nincs is hova bekötni, de azért hogy leszigeteljem aztán ott lógjon nem fogom behúzni. Én ezeket a lámpákat felteszem, lehet hogy tovább ott lesznek mint ameddig én élek, de majd ha egyszer mégis másikat teszek helyettük és annak kell földelés akkor majd odahúzom. Ha meg már nem élek és valaki villanyszerelőt fog hívni ezeknek a lámpáknak a cseréjéhez, hát akkor majd behúzza az. Ennyit megengedek magamnak.


Mondjuk aki mestervizsgás villanyszerelő, érintésvédelmi felülvizsgáló pár éve újra húzta a házat, hát még ahol lett volna hova bekötni a földelést oda se húzta be, ha nem fért bele a csőbe. Nem gond, én nem vagyok villanyszerelő, megcsináltam utána amikor észre vettem :)


61% :) Na végre, ezt a hozzá állást már szeretem :)

2015. jún. 4. 11:08
 10/19 electroman75 ***** válasza:
4%

Akkor mi a fenének kérdeztél meg szakembereket ha 1 te már eldöntötted mit akarsz összebarmolni, 2 rá sem hederítesz a szakmai érveknek,3 nem is vagy szakmabeli(majd odahúzok neki külön földelést) meseszép lesz 2 eres Mt+külön mkh.

De csináld a te dolgod.

2015. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!