Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Einhell láncfűrészről?

Einhell láncfűrészről?

Figyelt kérdés

Vélemények, tapasztalatok kellenének.


Olcsóbb láncfűrészt szeretnék venni, alkalmi munkákhoz (értsd: évi 4 max 5 használatra alapvetően), nincs szükségem Stihl vagy Husi gépre.


ja, és nem elektromosat.



2015. jún. 6. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Változó ha szerencséd van évekig évtizedekig nyúzhatod ha nem egy két nap.Nekem van egy 10 éve használom ytongot is vágtunk többször és tökéletesen működik,kardot egyszer cseréltem .Ezen felbuzdulva vettem még egyet na azt nem használtam egy hetet sem, és senki nem tudja ,hogy mi a baja.
2015. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Einhellben sem mindegy, hogy pár évvel ezelőtt gyártott gép, vagy mostani. Sajnos egyenletesen romló minőséget lehet náluk tapasztalni. Ha nem szeretnél fűrészt a méregdrága nagy márkák közül, akkor tudom ajánlani az Oleo-Mac fűrészeket. Árban nem a legolcsóbb (középkategória) de ár-érték arányban nagyon jó gépek.
2015. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 év gari, + Pesti szerviz miatt elég szimpinek tűnik.

emiatt néztem ki.


remélem jót fogok ki. két típust néztem:


GH-PC 1535 (2 Le, 44 köbcenti, 35 cm; 33 ezer)

3H-PC4040 (40 köbcenti, 2 Le, 40 cm; 36 ezer)

2015. jún. 6. 22:52
 4/7 anonim ***** válasza:
1 es vagyok hát akkor hajrá de ha lehetőséged van akkor az elején minél többet használd mert az évi 4-5 használatnál hamar kifutsz a garancia időből.
2015. jún. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még a Fuxtec márkának nézz utána! Nem használok (még) semmit tőlük, de annyi jót olvastam már a gépeikről, hogy valószínűleg arra cserélődik majd a kasza vagy a fűrész (függően attól, melyik unja meg végleg a pofámat).


Kell rá vigyázni, és vannak külön szabályai is, szerencsére a youtubera feldobálta a forgalmazó a lényeget. Az index.hu fórumon a láncfűrészes topicban érdemes rákeresni a márkára és szemezgetni, hogy milyen hideget-meleget kap a régi motorosoktól, köztük olyanoktól, akik be is dobják a sűrűbe, és akár még szeretik is. Ők persze finom kis karbantartással, odafigyeléssel, jobb olajjal, tisztán tartással ugyanúgy megtisztelik ezt a gépüket is, mint a sokkal komolyabbakat, nem okoz gondot nekik helyesen bejáratni, optimális terhelésen (mindig éles, jó anyagú lánccal) üzemeltetni, pontosan keverni a benzint, patika tisztán eltenni nap mint nap, meg ilyesmik... Ezek jó része általában otthoni körülmények közt is vállalható, meg arra kell ügyelni, hogy minél kisebb etanoltartalmú, "tartós" benzint kapjon, ha többnyire csak pihen, mert az nem szed magába annyi vizet és nem olyan adalékok kerülnek bele, amikkel beletaknyosodik a karbiba egy hónap alatt is akár.


Ha esetleg kábeltávon belül vagy, akkor az Einhell elektromosai nagyon elgondolkodtatók: könnyen üzemeltethető, könnyen tisztítható, erős és nincsenek benne öntönkretevő megoldások.

2015. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, benzin: elfelejtettem végül leírni, hogy ez mindig a 100+-os csodákra, tehát gyakorlatilag a legdrágábbakra igaz csak. 40Ft/liter azért ilyesmi használatra nem nagy érvágás, meg még teljes szezon után lerakva pár hónapra is érdemes az utolsó két tankot ilyenből keverni, és persze fullszintetikussal.
2015. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezen az áron érdemes nézegetni a McCULLOCH gépeit is,nekem van kettő és megvagyok velük elégedve.Fuxtec gépet nem ajánlom,nézd meg a használt piacon szinte mind berántó hibával vagy olajzási gondal árulják.A csicsás berántó némi használat után úgy hullik szét mint egy rossz lego ,forgalamzó meg videón szapulja a vásárlókat ..no comment.
2019. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!