Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vélemény, tapasztalat Fuxtec...

Vélemény, tapasztalat Fuxtec láncfűrészről?

Figyelt kérdés

Fuxtec fűrész fogok vásárolni, tapasztalatok, vélemények érdekelnének róla.



Husi, Stihl gép nem érdekel. Nem fogok venni.



2015. jún. 10. 20:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%

"évente tíz köb ölfát kell feldarabolnom, akkor eszembe sem jutna Fuxtec-et venni"

Háá nekem meg erre a célra egyáltalán láncfűrész se gyutna az eszembe.

Max. hálózati, de az se. Aztán lehet nekem nincs eszem.

2015. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Szövegértési problémák léptek fel úgy látom. Igyekszem leírni úgy, hogy érthető legyen azon a szinten is, ahol a magyartanárod annak idején feladta a harcot... Ha fakitermelésben dolgozom, vagy olyan szakmában, ahol napi nyolc órában is mehet az a fűrész, EMELLETT (figyelem!) sógoréknál (ez egy háztartás), anyóséknál (szintén egy háztartás) és nálam (a p..csába, még egy háztartás) tíz köbméter ÖLFA (tudod mi az?) feldarabolása szintén ezzel a fűrésszel történik (gyengébbek és a hülyék kedvéért ez harminc köbméter fát jelent) ebben az esetben nem javaslom a fűrészek királyát, a csodálatos, gyönyörű, és elpusztíthatatlan Fuxtec gépet, mert (szintén figyelem!!!) NEM ERRE VALÓ!!!
2015. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Nédd a bimbó. Ölfához ilyen a gazdaságos, környezetbarát:

https://www.youtube.com/watch?v=KRRrZ0TX8Iw

2015. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
Az a rohadt diszlexia... vagy milyen betegség ez, amikor egy a4-es oldalnyi szövegből valaki csak az "ölfa" szóra emlékszik, mire végigolvassa? :-) A kérdező láncfűrész felől érdeklődött, lehet, hogy azóta tapasztalatai is vannak, hogy milyen használni. Én láncfűrészről írtam, amit reggel kiviszek az erdőre, nyomom vele az ipart nyolc órán keresztül, majd ezután, ha úri kedvem úgy tartja, darabolhatok vele ölfát is, ha hazaértem. Ha otthon végeztem, fogom a láncfűrészt, berakom a csomagtartóba, és usgyé, anyósékhoz, mert én olyan gyerek vagyok, hogy ott is összevágom a fát. Próbáld csak meg ugyanezt a hintafűrésszel. Reggel felkelsz, kinyitod a csom... hoppá, nem fog beférni, utánfutó kell. Na jó, van futó is. Hintafűrész fel a futóra, mellécsomagolva az aggregátor (egy négyzetméterre eső konnektorok száma elég karcsú az erdőn). Máris az erdőn vagy. Mit is csinálsz a hintafűrésszel? Na jó, semmi baj, ezt bebuktad, de mivel olyan gyerek vagy te is, neked is van anyósod, és az anyóssal jobb a békesség, elhúzod hozzá az utánfutót, lepakolod a hintafűrészt. Persze, van egy kis gond, a kedves anyós idén négyméterben vette a tűzifát. Á, ez sem probléma, hiszen olyan nem lehet, hogy ne neked legyen igazad, áthívod a szomszédból a Karcsi bácsit a csipegetős darus Ifával, aki szépen rárakosgatja neked a hintafűrészedre a rönköket. Ha szerencséd van, nem csuklik össze az első rönk alatt, és valahogy eldarabolgatod, mert te olyan frankó gyerek vagy. :-) Én meg, a bimbó, addigra már mindennel végezve, megfürödve, joggingot húzva, bőrfotelemben elterülve a második sörömet iszom, ami miatt mérgelődnék, az legfeljebb a velem szemben lévő képernyőn töketlenkedő fradi focisták játéka... (fent leírt marhaságok teljes mértékben fikciók, a valósággal történő bármilyen hasonlóságuk kizárólag a véletlen műve, szomszéd Karcsi bácsi és az anyós szintén kitalált személyek, az én anyósomtól -az igazitól- pedig bocsánatot kérek, hogy engedély nélkül felhasználtam publikussá tett szöveges anyagom során, ígérem, cserébe jövő télre is felfűrészelem a tűzifáját!) :-)
2015. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Én felteszem az mtz.re a fűrészt....

4m.es a fa? Elvágom a strasommal akkorára, h fel tudjam emelni a körfűrészre.

2015. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezt most minden viccet és hülyeséget félretéve, teljesen komolyan írom, mert valóban megtörtént: Anno, megboldogult daliás koromban, amikor még erdészetnél dolgoztam, egyik kollégánknak a kerek, ötvenedik szülinapjára fatörzset formázó tortát rendeltünk. Szabadtéri, bográcsozós brigádbuli keretén belül lett szervírozva, egy nagy, kerek levágott igazi fatörzs szeleten. Hagyományok, stb széprégiszokás, blablabla szerint ugye a tortát az első szelet erejéig az ünnepelt vágja fel. Kolléga felvágta. Ugyan, vajon mivel? Na? Késsel? Neeem! Tortakanállal? Neeeeem!!! De ugye nem, ugye neeem???(hatásszünethatásszünethatásszünetpontpontpont...)

De igen! Stihl-029-cel! Füst ide, lánckenőolaj oda, kit érdekelt, mi úgy ettük, mint életünk legjobb tortáját. Jó is volt egyébként, belseje valami oroszkrémes- marcipános cucc volt. Ezek után ki akarja megmagyarázni nekem, hogy mit lehet láncfűrésszel vágni, és mit nem? :-) Ha kell, a konzervet felnyitom, vagy a fagyit megeszem vele! :-)

2015. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Husqvarna560XP válasza:
71%
Nekem bevált a Fuxi van 2 típus is. Tény hogy nem ípari termelésre való, de teszi a dolgát, s nem éppen otthoni körülmények között használom őket. Az tény hogy nem fognak annyit elmenni mint a H vagy az S. De fő a változatosság. Az árkategóriában a legjobb. Nomeg rendszeres, odafigyelés és karban tartással növelhető az élettartam. Nem utolsósorban gombokért van alkatrész. de végülis kinek a pap..
2015. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!