Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit lehet tenni a megszakító...

Mit lehet tenni a megszakító lekapcsolása ellen?

Figyelt kérdés

A problémám azzal kezdődött, hogy a mosógép egy-két hete elkezdte leverni a 10 amperes megszakítót. A mosógépszerelő szerint a gépnek semmi baja nincs. Négy éve erről a hálózatról üzemel, semmi gond nem volt vele. A gyanú a megszakító irányába terelődött. tavaly októberben cserélte le a szolgáltató a régi "nyomógombos" megszakítót újabb "billenőkapcsolós"-ra. Ahogy bejött a meleg idő a megszakító lekapcsolt ha működött a mosógép. A szekrény üvegablakos és a nap nagy részében süt rá a nap és ettől, valamint az üzemeléstől túlmelegszik és lekapcsol.

Kérdésem az lenne, ha 16 amperesre cseréltetem akkor meg fog szünni ez a probléma? Vagy a külső hő hatására akkor is valószínű a lekapcsolás. Most annyit tettem, hogy az üvegablakra tettem árnyékolót és próbáljuk a mosást napnyugta utánra időzíteni, de ez csak átmeneti megoldás lehet.

Van valakinek valami ötlete, javaslata?

Köszönöm.



2015. jún. 11. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora mosógép, és még mi működik a házban? És igen, ha nagyon meleg a kismegszakító akkor képes kisebb áram esetén is lekapcsolni. Ha a lakásban a vezetékek bírják akkor érdemes kicserélni 16A-esre.
2015. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A házban négy éve cserélték ki a komplett vezetéket és 1,5mm2 rézkábel lett berakva.
2015. jún. 11. 15:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy írtad külső hő hatására kisebb áram esetén is lekapcsolhat. Nem történhet meg, hogy kicserélik 16Ah-ra és továbbra is rásüt a nap és azt is leveri egy normál használat mellett?
2015. jún. 11. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:

A puding próbája az evés.

Ha nincsen módodban lemérni a fogyasztást, vagy a terhelésbírást.

Én a méréssel kezdeném.

2015. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A 1,5mm2-es rézvezeték neccesen de elbírja a 16A-es kismegszakítót. Próbáljatok valami árnyékolót tenni a villanyóra fölé-mellé-köré, hogy ne süsse közvetlenül a nap, akkor nem melegszik fel annyira. Illetve ha vannak még biztosítékok a házban és több áramkörre van szétosztva akkor simán kicserélhetitek 16A-re, de nézzétek meg, hogy a házban mekkorák vannak. A 1,5mm2-es rézvezetékre elvileg max. C13A-s kismegszakítót szabad tenni.
2015. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

időközben nem kezdtetek más fogyasztót is használni azon a körön? igazából kizártnak tartom h azért veri le mert rásüt a nap a kinti villanyóra szekrényt is süti a nap forróság van benne mégse veri le.


Régebben olvastam olyat, hogy ilyenkor fordítva kell bedugni a villásdugót a konnektorba és az segíthet

2015. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy normál C10-es kismegszakító esetén 40 fokon 9,3A, 50 fokon 8,6A és 60 fokon 7,8A-re csökken a terhelhetőség. Ha eleve határon van (ami egy mai automata mosógép és egyéb fogyasztók esetén erősen esélyes) akkor bizony leverhet. 30 fokon: 2,3kVA, 40 fokon 2,1kVA, 50 fokon 2kVA, 60 fokon 1,8kVA. Egy mai automata mosógép simán közelíti a 2kVA-t; ha még van egyéb fogyasztó is akkor az egész ház simán főle mehet és az már 40 fokon is okozhat leoldást. A fordítva bedugás meg technikai babona. Erősen javasolható, hogy legalább 16-ra de inkább 20-ra bővísenek. De ha 20-ra bővítenek mindenképpen tegyenek be egy lakás elosztót, mert 20A-t már nem td a vezetékezésük.
2015. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 10 amperes kismegszakító óra előtti bejövő ágon a mai háztartásoknak már nagyon kevés. Cseréjét én mindenképpen ajánlanám. Ma már nem a lehel hűtőszekrény és a hatvanas körte a legnagyobb fogyasztó, a 10 ampert még ezekhez tervezték. E.on 32 amperig hálózatfejlesztési hozzájárulás nélkül bővít. Óra elé kérhetsz akár 25 ampert, óra után (azt már nem az áramszolgáltató hanem a fogyasztó építteti be saját költségen) 20 amper, lakás elosztóra pedig 16-16 amperek, így összejöhet egy stabilan működő rendszer. Ha nincs, akkor érdemes lehet firelét is beiktatni.
2015. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ! Annyi, hogy 3 db 10 amperes megszakító van az óra előtt és a lakásban is van egy kapcsolódoboz, és ott is található 3 db megszakító. Gondolom azok is 10 amperesek. A lakás ezek szerint 3 körre van osztva. Mivel nem akarok sokat fizetni ezért úgy gondoltam, azt amelyik körön van a mosógép 16 amperesre cseréltetem ki, a többi maradna 10 amperes. Ez így járható?
2015. jún. 11. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!