Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dekopírral ferde lett a vágás...

TappancsMancs kérdése:

Dekopírral ferde lett a vágás alja, mitől lehet? De csak az alsó végén.

Figyelt kérdés

2015. júl. 3. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószinű elhajlott a fűrészlap.
2015. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rossz a vezetője.
2015. júl. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Körültekintést igényel a dekopírral történő pontos vágás. Míg noname gépeim voltak, velem is sokszor előfordult. Elég, ha a gépen van némi holtjátéka a vezetőgörgőnek, vagy a lapmozgató mechanikának, már lehetetlen vele pontos vágást csinálni vastagabb anyagon. Most profi gépem van (ipari, kék Bosch) és azzal már jóval ritkábban fordul elő, viszont, ha a lap elér egy bizonyos kopásszintet, vagy vágás közben megfeszül, akkor a legjobb géppel is elferdül a vágás.
2015. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aha köszi! Elgörbült kicsit a fűrészlapja, amúgy sínezve vezettem így felül tökegyenes és derékszög is csak alul és az is csak a végén lett ferde. Köszi!
2015. júl. 6. 07:31
 5/6 puritan ***** válasza:

Azért ferde a túloldalon a vágás, mert életlen, vagy rosszúl élezett a fűrészlap. Bizonyára a fűrészlap egyik oldali fogai kopottabbak a másik oldalinál, és ez viszi a túloldalon félre a lapot.

Én is jártam már így, és egy vadiúj, éles lap berakása után megoldódott a probléma.

2015. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen kicseréltem és rendben is van.
2015. aug. 20. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!