Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a baja a láncfűrésznek?

Mi a baja a láncfűrésznek?

Figyelt kérdés
Vettem alkatrészáron egy Homelite 250-es fűrészt. Hibásként vettem, a tulaj mondta is, hogy nem működik. De a hibáról csak hebegett össze-vissza, csupán valami gyűrűt emlegetett. Otthon rántottam rajta párat, valóban off. A kipufogón elkezdett folyni már a benzin. Szétszedtem, a hengerből önteni(!) lehetett az üzemanyagot. Szikra van, a karbi eljuttatja odáig a benzint, de csak nem akarja. Kipróbáltam, hogy benzinmentesítem teljesen a gépet és csak a hengerbe öntött vagy gyertyára cseppentett kevés benzinnel indítok. Még így sem röffent be, az üzemanyag ellátó rendszert kiiktatva. Mi lehet a gond? Kompressziót ne kérdezzétek, azt elfelejtettem nézni. De elvileg ha hengerbe töltök, szar kompresszióval is megröffen nem? Amit a volt tulaj magyarázott, lehet, hogy a dugattyúgyűrű és az kopott?

2015. júl. 8. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Legnagyobb probléma a gyártmányában keresendő. Sajnos láncfűrészek esetében, ahhoz, hogy hosszabb ideig használhatóak maradjanak, olyan igénybevételnek kell megfelelnie a felhasznált alkatrészeknek, ami a fosból gépet gyártó kínai sufnigarázsokban még nincs megszokva. Elárasztják a piacot a hasonló szemetekkel, amik jó esetben néhány hétig bírják, aztán a spiáter fémalkatrészek, vagy az előző életükben műanyag flakonként szolgálatot teljesítő műanyag alkatrészek valamelyike megunja, és elmegy sz@rni... A legnagyobb jóindulattal mondom, rövid és értékes életünkből egyetlen percet sem szabad elpazarolni egy ilyen láncfűrészre. Most lehet, hogy rájössz, mi a probléma, lehet, hogy utánajárással, költséggel, és mérgelődéssel sikerül megjavítanod, de hidd el, a következő tönkremenő alkatrész már sorban áll benne- rajta, és akárhogyan igyekszel, a beépített önmegsemmisítő mechanizmussal szemben szélmalomharcnak bizonyul minden gondos alkatrészpótlás, és javítás. Ha tényleg fűrészelni szeretnél, nem ez a gép lesz a megoldás. Bocs, ha hosszú voltam, és elfogultnak tűnök, de anno egy ilyen sz@rkupac már megkeserített sok szépnek induló napomat. Most van egy gépem, a "nagy" márkák egyike, drága volt, de ezzel legalább tudok dolgozni. És itt a munkát fűrészelésre, és nem fűrész-szerelésre értem.
2015. júl. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Most nézem még egyszer a kérdést, és nem tudom hogy az elején mit néztem el rajta. A homelite gépet nehogy eldobd, mert abból még lehet jó fűrész! Nekem valami homesaw, vagy hasonló nevű piacos szutykom volt, és leszállt a vörös köd, mikor újra eszembe jutott. :-) Felejtsd el, amit előbb írtam. Gyújtás van egyébként a gépen? Mert ha úgy nem adott életjelet, ahogy leírtad, akkor ott szikra sincsen. Azt mindenképpen megnézném a helyedben.
2015. júl. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Írja, hogy van szikra. Könnyen lehet, hogy sokat kap, nem? Egy karbitisztítás, esetleg javítókészlet vagy csere után kellene induljon, ha nincs szikra.
2015. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*kivéve ha nincs szikra
2015. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mégis gyújtásra gyanakszom, mert próbálta az üzemanyagrendszer kiiktatásával is, és még nem is röffen. Lehet, hogy van szikra, csak nem jókor adja le? Az viszont olyan könnyen nem tud elállítódni egy tirisztoros rendszernél, hacsak a jeladó valahogy odébb nem mászik a főtengelyen.
2015. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ez egy jó fűrész lenne..valami van a karbival, az a gyenge pont általában.


először picit forgasd, érezni-e a kopressziót? ha van, akkor az előgyújtást..

ha az is megvan, akkor az üzemanyag útját a hengerig...alaposan nézd át, menni fog.


a keverékarányra nagyon ügyelj, azzal szokták hazavágni.

2015. júl. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, azóta pihenőpályás a dolog, de megvan, folytatni fogom!
2016. szept. 20. 21:54
 8/9 nemeti miki válasza:
sziasztok valna egyy benzines fűreszem de nem indul be sem rőffen semmi cikra van uzem anyagot is kap,nem csinál semmit mit tegyek szerintetek?
2016. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem így ne használd, haahaa! Na de most komolyan, írd ki kérdésbe, többen látják úgy sokkal.
2016. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!