Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudok készíteni elektro...

Hogyan tudok készíteni elektrolízissel ilyet?

Figyelt kérdés
van egy saválló/rozsdamentes acéllapom, szeretnék bele írást "maratni". voltam egy gyárban és ott láttam hogy a gépekre készítenek ilyen kis feliratozott "lapokat"
2015. júl. 11. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Kell hozzá fényérzékenyítő anyag, például a nyomtatott áramkörök készítéséhez használatos Pozitív 20.

Kell a mintáról egy film, vagy egy kellően fedett másolható fólia.

Kell egy üveglap, és kellően erős lámpa.

Saválló, például bitumenes festék.

Ki kell tapasztalni az szükséges expozíciót, felmásolni a mintát a lemezre, a kis hibákat, illetve a környezetét lefedni festékkel, és elektroliton keresztül egyenáramú áramforrás pozitív sarkához kell kötni a lemezt. Amíg a fényérzékenyítő bírja, óvatosan le lehet bontani a lemezről némi anyagot.

Persze festhetsz mintát közvetlenül is a lemezre, vagy szigetelő fóliából is lehet egyszerűbb alakzatokat felragasztani, akkor a fényérzékenyítés és a másolás elmaradhat.

Szóval elég sok a buktató.

Lézerrel egykettőre beleégetik bármilyen anyagba a mintát, ha nincs kifejezett mélység-igényed, nem is kerül sokba. Én ma már valószínűleg így készíttetném.

2015. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :) ment a zöld pacsi :D
2015. júl. 14. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!