Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zártszelvényből szeretnék...

Zártszelvényből szeretnék kétszárnyas nagykaput készíteni lehetséges?

Figyelt kérdés
183 cm lenne egy szárny mien zártszelvényt ajánlanátok? Nem tudom lehet ezeket hegeszteni? Vagy mindegy hogyan hegeszteni?

2015. jún. 3. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kapukeretre gondolsz? a 183 az a szélesség ugye? A hegeszteni részeknél pedig már végképp megakadtam, nem érteni mi akar lenni a kérdés.. :-) Egyébként lehet zártszelvényből kapukeretet készíteni. Sokféle méretben, és többféle falvastagságban gyártják. Ha tudod milyen erős keretet szeretnél, illetve milyen struktúrájú lesz a szerkezet, (hány helyre teszel be merevítést, stb...) akkor ahhoz válaszd ki a megfelelő méretű alapanyagot (pl 20x40x1,5). Aztán az összeállításnál ne fecskefarkú csapolást fűrészelj bele a sarkaiba, mert ezeket, ahogy te is írtad, valóban hegeszteni kell. :-)
2015. jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]

Valami ilyesmire gondoltam mien. Igen 183 cm széles és 138 cm magas lenne egy szárny. Mien vastagságú legyen a szelvény?

2015. jún. 3. 23:21
 3/12 A kérdező kommentje:

Pontosabban ilyenre gondoltam

[link]

2015. jún. 3. 23:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én 40x40x2-esből csinálnám...
2015. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem és a sarkokat merevítést hogyan hegeszem egymáshoz vagy az mindegy?
2015. jún. 3. 23:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A zártszelvény legyen minél vastagabb falu ,leszabod összeilleszted ,megcsöppented és utána mindenütt meghegeszted .
2015. jún. 4. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint írták már a 40x40x2 elég lesz neki. A sarkokat 45 fokba vágd össze és úgy hegeszd körbe, a merevítést pedig a megfelelő szögbe vágd, amit egyszerűen csak átrajzolsz a kész keretről. Javaslom, hogy állítható zsanérokat hegessz rá. Könnyebb beállítani és a nyári vetemedést is egy pillanat alatt korrigálni lehet.
2015. jún. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kérdés, a kérdésedből nagyon úgy érzem, hogy nem hegesztettél még, ha tényleg így van, akkor ne pont egy kapun akard elkezdeni, mert még a végén valakire rádől...
2015. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok fáradságot megspórolsz,ha megtervezed,lerajzolod,átnézed(2x is)...-és a vastelepen,ahol veszed,méretre leszabatod az anyagot. Felénk 60~70 forint körül van egy vágás,és bizony,ha nincs nagy rutinod,előnyös egy géppel vágottt 45fok!
2015. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Hegesztés: A sarkokat 45 fokban passzítsad, mert ha 90 fokban passzítod, akkor egyik zártszelvény nyitva marad, ami egyrészt nem esztétikus, másrészt belül korrodálódni fog, mert csak addig tudod lefesteni, ameddig beér az ecset, és még olyan apróságok is lehetnek, hogy pl darazsak költöznek bele, stb... A merevítőt akkor szabjad be a helyére, amikor már a keret összeállt, lehetőleg azt is úgy, hogy körbe tudd hegeszteni.
2015. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!