Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet egy családi ház...

Hogyan lehet egy családi ház elektromos hálózatát ellenőrizni, hogy rendesen vannak-e bekötve a vezetékek, jó-e a földelés, stb?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Úgy hogy hívsz egy villanyszerelőt.
2015. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy hogyan lehet ellenőriztetni.
2015. júl. 27. 18:05
 3/13 anonim ***** válasza:

Az ellenőrzésnek több olyan pontja van, amit a szakember a gyakorlati tapasztalat alapján tud elbírálni.

A földelést házilag is lehet ellenőrizni. Ha megírod van-e FI relé a hálózaton szívesen segítek hogyan

2015. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs fi relé.
2015. júl. 27. 18:52
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Egy földelt dugóba bekötsz úgy egy izzót (izzót, nem fénycsövet, nem LED-et stb), hogy az egyik pólusa a földvezeték legyen, a másik a helyén marad. Ha ezt bedugod a konnektorba (2 féle képen tudod) az egyik lehetőségnél az izzó világítani fog. Ha nem, akkor nincs vagy szakadt a földvezető.

Az érintésvédelemre figyelj oda a szerelésnél!

A privát üzenetemen is gondolkodj el


Mi indított arra, hogy a hálózatot ellenőrizd?

2015. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Igyekszem vigyázni magamra. Kisgyerek koromban egy műanyag autó fém tengelyével már kipróbáltam milyen az áramütés. Felálltam az ágy karfájára, konnektor egyik lyukába be - semmi, másikba be - ledobott az ágyról. És jó, hogy ennyivel megúsztam.


"Mi indított arra, hogy a hálózatot ellenőrizd?"


Ráz a mosógépünk dobja. Nem rég írtam ki itt ezzel kapcsolatban egy kérdést.

2015. júl. 27. 19:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Ennek lehet az oka hibás földelés, vagy statikusan feltöltődő ruházat
2015. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Életveszélyes dolog. Nézd meg a konektort, de a zsinór is rossz lehet. Bízd a szakemberre.
2015. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 electroman75 ***** válasza:
73%
Úgy látom nem rázott meg elégé annak idején az áram. Miért érzik az ilyen emberek szakavatottnak? Nem ért hozzá,nincs még alapvető ismerete sem de a pénzt sajnálja 1 szakemberre. Bezzeg ha meghalna valaki a családból a spórolása végett, ő lenne legjobban megsértődve.
2015. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szerintem a kérdező nem a pénzt sajnálja a szakemberre, csak nem tudja melyik szakemberben bizzon. Én is sokszor érzek így. S valljuk be őszintén, nem oktalanul. Vágta már haza szakember a gázboyleremet.
2015. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!