Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van a lakásban (földszint) az...

Van a lakásban (földszint) az egyik díszléc mellett egy kihagyott rés/lyuk, mivel tudom tömíteni (kép a leírásban)?

Figyelt kérdés

[link]


A furcsa, hogy úgy vettük észre, hogy föld szagot éreztünk, nem értettük, honnan jön, és észrevettük ebből a kis résből, méghozzá elég erőteljesen (holott természetesen alá van betonozva a lakás).

Mivel tudjuk tömíteni?



2015. aug. 1. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Pl. fakitt, folyékony fa.
2015. aug. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Ez egy viszonylag mély rés (a betonig tart, plusz oldalt felfelé is húzódik), arra is jó ez?

2015. aug. 2. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Szilikontömítő, vagy építési ragasztó is jó lehet. Ebből is van színezett.


[link]

2015. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor inkább purhab. A kijövő részt levágni/kaparni száradás után és kész. Ha számít az esztétika akkor jöhet a tetejére a fakitt, ha nem különösebben akkor maradhat ahogy van.
2015. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik hiányzik onnan a szegőléc, mintha oldalt látni lehetne a ragasztó helyét amivel fel volt ragasztva valaha. Parkettát mindig így rakják, nem teszik neki a falnak, hogy mozogni tudjon. Ha nem akartok szegőlécet vágni oda ki lehet nyomni sziloplaszttal is, ha a pénz nem számít van fa színű is.
2015. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De sok tipp, köszönöm mindenkinek!

Mitől jöhet onnan földszag? Ez az, ami igazán zavar, nem is a kis esztétikai hiba. A lakás ugye alá van betonozva.

2015. aug. 2. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Földszag... hát nem tudom. Kimegyek a kertbe, lefekszek a földre konkrétan a földnek nem érzem a szagát. Sok mindennek érzem, de a földnek nem. A hálószobánkban döngölt földön van a hajóparketta, ott se érzek semmit. Betonon keresztül, szerintem az nem a föld szaga lehet :)


Társasházról van szó? Talán fut arra valamilyen lefolyó?

2015. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó a purhabos megoldás, a lehető legkisebb kiszerelést vedd meg, mert nem fogsz tudni mit kezdeni a maradékkal. Ha megkötött, vágd le snitzerrel a kitüremkedett részt, síkba a parkettával, aztán pótold a hiányzó szegélylécet. Semmi nem fog látszani. "Földszaga" pedig lehet a betonnak is, ha nyirkos valami miatt.
2015. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!