Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nincs kőporozás, hullik a...

Nincs kőporozás, hullik a vakolat, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Kb egy éve költöztünk albérletbe. Emeletes ház, szigetelés, kőporozás nincs. A vakolat télen-nyáron hullik szinte mindenhol. Egy szobában még inkább, ez eddig nem volt lakva. A lányom az unokájával szeretne beköltözni de előtte meg kell csinálni a szobát. A főbérlő áldását adta, viszont önköltséges a dolog. Ez annyira nem is érdekel az már sokkal inkább hogy bírni fogja a telet, tavaszt, nyarat hosszú távon? Erkélyről, nappaliból szinte naponta takarítom a törmelék darabokat. Oké vannak napok mikor nem vészes de ez az időjárás sem kedvez nekünk. Egy nagyobb vihar után még inkább hullik minden.

2015. aug. 6. 19:54
 1/4 anonim válasza:

Ezt modt nem értem teljesen. Kintről nyitott, ezért nedvesek lehetnek a falak és bent hullik a vakolat?

Ha így van sok mindent nem tudsz csinálni.

Nekem a garázs a házzal egyben van, a garázstetőn a bitumen szakadt volt, szívta a garázs és ezáltal a fal a vizet. A szobában belül salétromos lett a fal és dobja a festéket.


Tetőjavítás után majdnem egy évvel vagyunk most, most látom hogy nem terjed már a salétrom, talán lehetne megint szigetelősózni, meg festeni. Vagy letakarja az ember tapétával, de ez nekem nem opció.

2015. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Téglaház. Én sem értek hozzá vagy legalábbis ezekhez a dolgokhoz. A vakolat hullik kint és bent is. Bent annyira nem viszont pont ebben a szobában nagyon hullik. Cementet, homokot és mészpótló tubust vett a lányom. Hétvégén csinálják a szobát de félek hogy nem lesz túl tartós. Persze attól még lehet benne lakni tudom.
2015. aug. 6. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik véleményem az, hogy ilyen munkát a tulajdonosnak kellene megcsinálni. Most komolyan képesek vagytok a főbérlő ingatlanját restaurálni és azon agyaltok, hogy elég tartós lesz-e? Nem lehet más albérletet kivenni ami nem omlik? Azért mégse valami elegáns omló lakást kiadni, aki ezzel foglalkozik fordítson már rá annyi pénzt, hogy lakható legyen. Vagy bagóért adja esetleg?


A másik amit én pl. házilag is meg tudok csinálni (kérdés tényleg javítgatni akartok-e, vagy az egészet rendesen megcsinálni...) leverni a vakolatból ami le akar esni, azt visszajavítani vakoló habarccsal, átmenni az egész felületen mélyalapozóval aztán csemperagasztóba üvegszövet hálót ágyazni és az megfogja a vakolatot. Utána glettelni kell, aztán festeni, nem kis munka. Itt kell visszacsatolnom az előző mondanivalómhoz, hogy nem tudom ezt a saját pénzemen és munkámmal meg akarnám-e csinálni valaki más lakásával aki annyit tett hozzá, hogy áldását adta. Még jó, hogy meg nem tiltotta. Rendes.

2015. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy igazad van volt is pár körünk ezért a főbérlővel de hirtelen nem tudnék hova menni plusz mindennel együtt 50ezret kér szóval olcsó albérlet az átlaghoz képest így egy idő után inkább lenyeltük a keserű pirulát.
2015. aug. 7. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!