Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hűtőgépre extra hőszigetelés....

Csabesz80 kérdése:

Hűtőgépre extra hőszigetelés. Érdemes?

Figyelt kérdés

Van egy elég régi 10+ éves, kis kb. 90 litere Zanussi Éehel hűtőnk. Egy ajtós, felül kis fagyasztó rekesszel. Ebben a nagy melegben a ház is kezd rendesen felforrósodni, és azt veszem észre, hogy a hűtő is borzasztó sokat kapcsol. A hútő oldalát ha megfogom érezhetően nagyon hideg a felülete.


Arra gondoltam érdemes lenne talán bal és jobb oldalára egy-egy 6cm-es polisztirol táblát tenni. Szerintetek használhat valamit, lesz érezhető hatása?



2015. aug. 11. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szinte az egész hűtőt be kell fedned . A hőfokot én 1-esre állítom , de akkor is sűrűn jár . Fúrt kútba engedtem vödörbe a cuccokat ,azt a keveset , amúgy se sokat eszik az ember .
2015. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen régi hűtőm. 60L-es volt. Lecseréltem és feleződött a villanyszámla. 8000 Ft-ot evett meg havonta!!! Nem szarakodj, cseréld le. Ezek a régiek már teljesen elavultak, nem éri meg vacakolni velük.
2015. aug. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

8 ezret fogyaszt?? Nekem egy kb. 20 éves Whirlpool hűtőm van, gyötrődik ugyan ebben a melegben, a gumicsík forró és alig kapcsol ki a kompresszor. Ehhez képest a havi villanyszámlám összesen 4-5 ezer forint, mindennel együtt.

Nem igaz, hogy a régebbi háztartási cikkeket ki kell hajítani, sokkal megbízhatóbbak, mint a modernek, amik lehet, hogy kevesebbet fogyasztanak, de cserélheted vagy javíttathatod aranyáron 4-5 év után.

Hideg az oldala?? Érdekes, az enyémé meleg.

2015. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez se fogyaszt olyan sokat, de azért ha lehet javítanák rajta. Elsősorban azért hogy kíméljem a kompresszorát, ne kapcsoljon be olyan sűrűn, ne forrósodjon annyira fel. Mindenesetre megcsináltam, kíváncsi, volt itthon ilyen polisztirol tábla, meglátjuk számít-e valamit.


Igen, hideg, ezért is gondoltam érdemes lenne még plusz hőszigetelés. Egyébként ismerős ez a melegedős jelenség is, egy korábbi hűtőnknek a oldalfalának elülső része melegedett rendszeresen. Csodálkoztam is mi a bánatnak meleg ott amikor hátul a kondenzátornál kéne melegednie.

2015. aug. 11. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Egészen hihetetlen hogy hideg az oldala.

Akkor páralecsapódásnak is kellene lenni rajta.

Nedves is a felülete?

(vagy csak a kezed érzi hidegnek a fémfelületet?)

2015. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem volt pára, annyira nem lehetett hideg Kézfogásra annak tűnt de most lemértem hőmérővel. Betettem polisztirol lap és az oldal fal közé és 18.9 fokot mér. A helység 25,6 fok most. Nagyobb különbségre számítottam.
2015. aug. 12. 16:26
 7/7 anonim ***** válasza:
25,6 fok a helységben? Az egyáltalán nem vészes, nálam 30 fok felett van, aggódom is a hűtő miatt, hogy kibírja.
2015. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!