Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy nyissam ki a lakatot ha...

Hogy nyissam ki a lakatot ha beletört a kulcs?

Figyelt kérdés

Nagy problémám van, előbb jöttem haza munkahelyemről, a garázs ajtómat lakattal zárom de sajnos a kulcs beletört a zárbetétbe, sehogy sem tudom nyitni sajnos, az még hab a tortán hogy az összes szerszámom a garázsban van, mert ha lenne a házba flex akkor azzal vágtam volna le és rá a másik lakat mert van a házban tartalékba.


De sajnos sehogy sem tudom megoldani, viszont fontos lenne még holnap hajnalba bejutnom a garázsba pár dologért, nem tudom hogy mit csináljak. Vasfűrészt talán találok az udvaromon de nem tudom hogy mennyire hatékony.


2015. aug. 25. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
verd le valamivel a lakatot
2015. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
mi a koliban a lakatokat a szekrényről fűrésszel vágtuk le, kicsit unalmas, nehézkes de célnak megfelel. de volt h csak szimplán szétvertük a lakatot :D
2015. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Milyen lakat?
2015. aug. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Én ilyen esetben a szomszédtól kérnék kölcsön szerszámot.


Jó esetben a beletört kulcs jó helyen van, és egy méretes csavarhúzóval elfordítható. Ha nincs szerencséd, akkor megteszi egy tolvaj helyetted.

2015. aug. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


Már megtudtam oldani. Hajnali 3 kor idegességemben nem bírtam aludni így találtam szerencsémre az udvari szerszámosba egy vasfűrészt azzal álltam neki, hát nem igen látszódott hogy érne valamit sajnos a kerti szerszámok közt még egy rohadt kalapácsot sem találtam mert persze hogy mindent a garázsba kellett pakoljak... Hajnali fél 5 kor mérgembe a lakat pántot vágtam el az ajtómon és úgy nagy nehezen egy vékony szög segítségével elbírtam a pántot hajlítani és kimozgattam a lakatot a helyéről így bejutottam a garázsba végre akkor felxxel telibe levágtam mérgembe az egészet, szerencsére az egyik szomszédom korán kelő, már láttam hogy ég a villany, a másik meg nyaralni van, igaz hogy csak 10 másodpercig ment a flex de nem tudtam mit csinálni úgy nem hagyhattam a garázst bő 20 percem volt hogy valamit kitaláljak így szerencsémre odaeszkábáltam egy másik pántot és másik lakattal lezártam, közbe megkértem a szomszédot hogy időnként nézzen rá nehogy valaki betévedjen oda. Most 1 órája amikor hazajöttem megcsináltam a végleges pántot rá amivel már stabilan lehet zárni az ajtót, nemsokára viszont megint mehetek dolgozni az elsődleges munkahelyemre, így biztonsági okokból pár vágó szerszámot a házba hoztam be átmenetileg :D Holnap meg beszélek egy lakatos haverral hogy szereljünk normális zárat az ajtóra mert ez így nem oké, alapból nem ezt terveztem hosszú távra csak átmenetileg oldottam így tavaly amikor azt a melléképület sort garázsnak alakítottam át és műhelynek igaz van külön bejárati ajtaja csak azt belül biztonsági vassal zártam mert nincs hozzá kulcs és ugye a lustaság miatt azzal sem foglalkoztam...

2015. aug. 26. 12:18
 6/7 anonim válasza:
Ha beletört egy csavarhúzóval el lehet fordítani,és a másik oldalról kinyomod a pótkulccsal.
2015. aug. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szeretem az ilyen kérdéseket ahol az kérdés mellé kapunk egy egész történetet.:)
2015. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!