Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jó lehet ez a fűtési megoldás...

Jó lehet ez a fűtési megoldás így? (infra fűtés termosztáttal)

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk egy 25 négyzetméteres garzonlakásban, ami a tetőtér felé majd bővíthető lesz, de nem ez a lényeg.


Az a lényeg, hogy tavaly télen nem tudtunk fát venni (van egy kandallónk) ezért elkezdtünk egy 3000 forintos fűtőventillátorral fűteni.

Az nagyon jól fűtött, csak poros és zajos volt.

Most épp néztem volna új fűtőventillátort, (2 kw-os volt a régi) erre megtaláltam a kamrában egy régi 1200 w-os orosz infra fűtőtestet.

Kipróbáltam szépen működik, ugyanazt tudja amit a mai több tízezer forintos modellek. Jó meleget ad és kivál állapotban van. Falra szerelhető, elég nagy.


Viszont az a baj, hogy nem lehet szabályozni. Ezért arra gondoltam, hogy veszek egy ilyet:

[link]

És ezzel kiegészítve kezdem el használni.

Szerintetek ez jó fűtési rendszer lenne egy 25 négyzetméteres garzonlakáshoz? (egybenyitott tér, zuhanykabin, kis konyha, ágy, asztal)

Mert fölöslegesen nem akarom megvenni ezt a drága termosztátot.


2015. aug. 28. 05:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzetek fára, akkor áramra lesz? Mert ez borzasztó sokba fog kerülni.
2015. aug. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdése az elsőnek.


Továbbá át kellene nézetni a villamost hálózatot, hogy fogja-e bírni a terhelést.

Ha ez egy régi villamos hálózat, akkor nem biztos, hogy bírja a folyamatos több kilowattos terhelést.

2015. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ha úgy vesszük a villanyfűtés "részletfizetés" havonta kell fizetni. A fából meg egy jó nagy mennyiséget kéne megvenni még most nyár végén.

A fával az is a bajom, hogy nincs kazán, így a kandallóba folyton rakni kell. Ami néha-néha hangulatos, de folyamatos fűtésre nem igen alkalmas.

2015. aug. 28. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Gázkazán, konvektor?
2015. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, csak mint MINDEN részletfizetés legalább duplájába kerül.
2015. aug. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én szobámba sincs főtőtest ezért elektromossal fűtök, ventilátorosat nem szeretem fölöslegesen viszi az áramot és hangos, a hősugárzó az jó


olcsóbb lenne én is vennék ilyet


mert így csak 1-es 2-es fokozatot tudom állítgatni

2015. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kanyórája válasza:
elég nehéz lehet fokot állitani mivel minden konektor max. 40cm-re van a padlótól, ahol akár 2 fokkal is kevesebb lehet. vagy nem :s ??
2015. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!