Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az első kutyaház hogyan?

Az első kutyaház hogyan?

Figyelt kérdés

az anyagiak miatt úgy döntöttem,hogy magam csinálom meg a kutyaházat.így olcsóbban kijövök.de teljesen megkeveredtem.

azt hiszem mindent elolvastam amit a neten magyarul találni.

az egyik oldalon azt írják hogy a hossza annyi legyen mint a kutya hossza,másikon meg azt hogy épphogy nagyobb legyen mint az összegömbölyödött kutya.akkor most melyik a jó?


2015. szept. 12. 22:44
 1/8 Duenna ***** válasza:

A nagy kutyaház azért nem jó, mert télen a hideg bennragad a kutyaházban, a kutya testmelege nem tudja a nagy légteret bemelegíteni, így fázni fog a kutya a kutyaházban. Nyáron a kis kutyaház meg túl meleg, nem szellőzik eléggé, befülled, a kutya nem szívesen marad benne nyáron.


Itt nagyon jópofa kutyaházak találhatóak:

[link]

2015. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Duenna ***** válasza:

Itt nagyon szépen leírják, hogy milyen kutyához milyen kutyaházat kell építeni:

[link]

2015. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor maradjak annyinál,hogy akkora mint a mérete?elvileg így akkor nyáron sem lesz meleg?
2015. szept. 12. 23:08
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a linkeket,de ezeket láttam :)

nem akarom túl bonyolítani,legyen benne szigetelés,meg ferde tetős. :)

2015. szept. 12. 23:09
 5/8 Duenna ***** válasza:

"akkor maradjak annyinál,hogy akkora mint a mérete?elvileg így akkor nyáron sem lesz meleg?"


Megmondom őszintén, nem tudom. :)

A mi kutyánk lakásban tartott, kertes házban lakunk, előtte panelben a 10.-ik emeleten, de amikor kertes házba költöztünk, sajnáltuk a szabadba rakni a kutyát, így maradt továbbra is a lakásban. Egyébként tacskó keverékről van szó, tehát nem nagyméretű kutyáról.

2015. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit én csináltam, abban kényelmesen meg tud fordulni, és lefeküdni. Belül 10 centis hungarocell a szigetelés, alul szintén. Soknak tűnik a légtér, mégis nagyon jól befűti. Nyáron ki lehet venni a szigetelés, az ajtó elől is le lehet venni a szövetcsíkokból készült "függönyt", ami segít még jobban bent tartani a meleget, de mégis azért szellőzik.
2015. szept. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írták is, tudjon benne megfordulni-lefeküdni. És olyan hosszú legyen, mint a kutya teste + 10-15 cm (a farok természetesen nem számít). Az ajtaja ne a közepén legyen, hanem oldalt. egyen a föld felől szigetelve. Az aljára is kell valami, amit nem tud kihúzni-megrágni. A nyárral ne foglalkozz, ha melege van majd kijön. Árnyéka legyen, az a lényeg, elalszik a földön is. Ne gondolkodd túl.
2015. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

a héten megcsináltam a házat.

a hossza a kutya hossza+ 5cm

magasságra a mar+10cm (de csak mert lejtős a teteje)

szélességre megint a marmagasságot vettem.

egy kis segítséggel nem is volt olyan bonyolult.

2015. szept. 25. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!