Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nyáron ha hőtükröt helyezek...

Nyáron ha hőtükröt helyezek az ablakra az mennyire csökkentené a szobába a hőmérsékletet? Déli fekvésű a ház, nagyon veri a nap.

Figyelt kérdés
2015. szept. 13. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

elsősorban az ablaküveg méretétől függ!

minél nagyobb, annál hatásosabb lehet a hőtükör.

(max. 1-2 °C csökkenést várhatsz)


DE, javaslom, hogy ne az ablak belső oldalának az árnyékolásával foglalkozz!

a külső (esetleg a dupla ablak közötti) árnyékoló (roló, roletta, stb.) sokkal hatásosabb!

2015. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha eredményt akarsz elérni, az árnyékolót az ablak külső felülete elé kell elhelyezni. Ebben az esetben az ablaküveg hideg marad, tehát nem áraszt hőt befelé. A befelé áramló meleg csak a nyitott nyílászáron fog bejönni - ha engeded. Fokban nem mértem, de a hőmérséklet jóval lesz alacsonyabb.

A belső árnyékolás nem sokat ér. Mivel az ablaküveg ebben az esetben felmelegszik (ez álltal az árnyékoló is) és radiátorként ontja a meleget befelé.

2015. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólóhoz csatlakozva, külső árnyékoló felszerelését javaslom én is. Ezzel kapcsolatban nem véletlenül tartja magát a mai napig az egyik legrégebbi technológia, ami szinte az ablak használattal egyidős: Redőnynek hívják.
2015. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 masni1 ***** válasza:

Egy kis hőtan, ha komolyan gondolod. Az ablakon kevés konvektív hő jön át, hiszen az üveg nagyon kis térfogatú, nem is igazán melegszik át. A fényvisszaverést tehát szinte tök mindegy melyik oldalra teszed. Ugyanerre a célra legolcsóbb a sötétítőfüggöny vagy a papírredőny. Ezek elfogják a sugárzó hőt és máris ( persze ablakmérettől függően ) biztosítottál magadnak kb 5-6 fokkal kevesebbet.

Az igazi probléma a falak átmelegedése. Arra 1 megoldás, a hőszigetelés hungarocellel. Sőt, ha ügyes vagy, a vakolat alá, de a hungarocell alá is tehetsz alufóliát. Csodákat tesz. Nem baj, ha nem látszik, azért a hőt még visszaveri, és télen is működik, mert két oldala van.

Az én házam szigetelt, igaz alufólia nélkül, és nyáron behúzott függönnyel a kinti 38 fok bent 27 volt max. Az se kevés, de tűrhető. Szellőztetni meg a másik oldalról kell, no meg éjszaka. Akár az ablak elé állított ventillátorral, és bentről kifelé menjen a levegő. Nem tévedés, bentrők kifelé!!!!

2015. szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem igen is sok hő jöhet az ablakon át,a fénnyel együtt be.Ezt zsalugáterrel,vagy redőnnyel lehet kivédeni kivülről.A sötétitő fügőny szart se ér,ha rásüt a nap,mert akkor radiátorként üzemel szinte.
2015. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Springfield01 válasza:
Szerintem meg klímázd be a lakást ;-)
2015. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!