Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bontott téglából hogyan kell...

Bontott téglából hogyan kell egyszereűen járdát készíteni?

Figyelt kérdés

A ház mellé szeretnék mert nincs semmilyen járda, beton meg ronda nem tetszik.Csak a sima föld van, lejtősen.

Hogyan kell nekikezdeni?Nő vagyok én szeretném megcsinálni.



2015. szept. 22. 18:27
 1/8 A kérdező kommentje:
*egyszerűen
2015. szept. 22. 18:28
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
A tégla nem jó mert szétfagy.
2015. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mért nem veszel macskakővet
2015. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem fagy szét ha nem áll meg rajta a víz, nekem is van egy lépcsőm téglával kirakva.


Ugyanúgy kell lerakni, mint a térkövet, ha jó és tartós eredményre vágysz.

[link]

2015. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csinálnám téglából. Nem lesz tartós, egyszerűen nem arra való.
2015. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Autóbejáró egy részét készítettem belőle, nálam nem fagyott szét még 10 év elteltével sem. Gyakorlatilag ugyanolyan, mint amilyen volt. De említhetném a kerti pergola padozatát, amit szintén téglával burkoltam.


Egyszerű különben.


Pontosan kiszeded a helyét a járdának, annyit haggyál rá, hogy a téglák között minimális hézag maradjon, miután lerakod őket. Miután kiszedted a helyét a tégláknak, kb. 3-4 cm-es rétegben homokkal terítsed azt meg, és arra rakd le a téglákat. Fontos hogy kézi vetésű tégla legyen (általában 80-100 éves házak bontásánál lehet ilyenhez hozzájutni). Miután leraktad a téglákat (átfedésben a sorokat) a hézagok közé homokot söpörsz. Ennyi az egész. Különben előzetesen én sem gondoltam, hogy ennyi mindent kibírnak a téglák, az elmúlt években járt rajta 10 tonnás teherautó, volt -20 fokos fagy, továbbá napi szinten van bejárás rajta autóval. A lejtés is fontos, egyenes felületen, ahol megáll rajta az eső és a hó, minden bizonnyal jóval hamarabb tönkremenne. De az sem baj, ha a járda végleges felületét csinálod kicsit domborúra (azaz a közepe magasabb, mint a széle) és úgy rakod le a téglákat.

2015. szept. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Utolsónak főleg.
2015. szept. 23. 08:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
45 évvel ezelőtt édesanyámmal ketten raktuk le a (bontott, letisztított) téglákat járdának hétvégi házunk mellé. Később az új járdákat már betonból készítették. A beton már eléggé megkopott, helyenként töredezett, de a téglából rakott út még ma is olyan, mint volt. Semmi kárt nem tett benne a fagy, pedig bizony 45 év alatt volt néhány kemény tél. Mára már szinte mindent felújítottunk, de ezt a háztól a régi kútig érő járdaszakasz maradt. Ma már szinte "kuriózum":)
2015. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!