Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Égetett réz tisztítása? Hogyan?

Égetett réz tisztítása? Hogyan?

Figyelt kérdés
Volt egy vödörnyi réz kábelem és leégettem róluk a gumit de a MÉH-telepen közölték hogy égetett rezet nem vesznek át. Hogyan s miként tisztítsam meg? :)

2015. szept. 22. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy azért nem vették át, mert kormos volt? Lehet, hogy azért nem veszik át, mert valamilyen rendelet tiltja, égetés miatt nem megállapítható típus, nem beazonosítható származás, vagy az égetés során történő környezetszennyezés miatt?
2015. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kata kata ***** válasza:
Keressél egy másik méhest.Átveszik csak olcsóbban.
2015. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A víztől bezöldül,próbáltam magasnyomásúval.

Én is így jártam...gyűjtögettem évekig,mire egyszer csak jött az új törvény a cigók miatt. Addigra volt vagy 6~7 kiló.

Most azt csinálom,hogy beleteszem egy darab 80x100-s zártszelvénybe,és egy fadarabbal,és kalapáccsal 10 centis kockává verem...majd ha összejön annyi fényes,hogy betakarja,és nem látszik ki,azt szépen rátekerészem. Így már kb. a harmadát sikerült leadnom.

2015. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem veszik át, egyik méhtelepen se égetetten. Benzinnel való lemosást próbáld meg, már nekem is ajánlották, de mostanában nem volt nálam kis keresztmetszetű vezeték amit megéri égetni, nagyot meg simán megblankolom
2015. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
Mekkora cigányok vagytok!
2015. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!