Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nyers MDF lapból lehet bútorok...

TSkull kérdése:

Nyers MDF lapból lehet bútorokat készíteni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a tényleg nyers lapra, amin nincs laminálás. Elég szilárd-e ahhoz, hogy pl. egy 12 mm vastagságú lapba élből 6-os facsavarral csavarozni lehessen biztonságosan?


Festés után hogy néz ki?


És mi a festési eljárás, gondolom kicsit csiszolod, majd felviszel egy alapozó réteget, amely nem víza alapú, hogy a farostok ne szívják meg magukat, és utána adott színre fested.


És hogyan lehet elérni, hogy fa látszata legyen, mert gondolom a nyersen festett MDF lapnak egyáltalán nincs.



2015. szept. 24. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ez egy szakma amit min 2 évig tanulsz, utána egy életen át... Ezt a szösszenetet olvasni is rossz volt számomra... Én nem kontárkodnék, szép vége nem lesz.
2015. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj, tehát el se kezdjem, nehogy még a végén megtanuljam. Jó hozzáállás mondhatom. Persze a kérdésemre egy érdemi választ nem tudtál kinyögni.
2015. szept. 24. 07:39
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
85%
A válaszoló valahol megfelelő választ adott azért, mert ez sokrétű dolog. Bár a kérdésedből is legalább látszik hogy az is szintén sokrétű. MDF-ből lehet készíteni bútort de kérdés mekkora és milyen terhelésnek lesz kitéve, mire lesz? A 12 mm bútornak nagyon vékony, nem lesz tartása, ez a vastagság megfelelhet egy fióknak pl, vagy kis terhelésű pipere polcnak. Ruhás szekrénynek gyenge lesz ahhoz legalább 18 mm-es kell. A stabilitást nagyban befolyásolja az összeszereléseknél mi hogyan lesz, mi hogy illeszkedik, csavar és furat mélységek stb. Festés után ha szép is az a festés akkor szép is lesz, de minőségileg festeni az komolyabb tanulást igényel. A festés rövid menete: alapozás 2x 3x, csiszolás ha kell, festés 2x 3x (ha kell közben csiszolás), lakkozás ha kell... Ez önmagában is terjedelmesebb mert anyagok kellékek munkamenet... Fa mintázatot is lehet rá produkálni de én azt mondom hogy úgyis látszani fog rajta hogy festett fa mintázat, akkor már szebb lesz egy minőségibb kivitelő festés mint a műfa. Ha fa minta az legyen inkább igazi vagy hanyagolandó.
2015. szept. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
MDF alkatrészeket élből hatos facsavarral nem szokás összeállítani. Nézz utána a lamelló, vagy fatipli kötéseknek, ezekhez ragasztó is fog kelleni. Festeni lehet, van hozzá bejáratott technológia, szintén utánanézést igényel, mert nem szeretnék kontrollvével beilleszteni egy szakkönyvet ide. Fa látszatot természetesen el lehet érni, teljesen élethűt is, ha azt szeretnél, ebben az esetben a furnérozásnak kell utánaolvasnod, amit az előző okok miatt szintén nem másolok be ide. Engem nem zavar, ha szeretnéd gyakorolni és megtanulni, hiszen ha el is rontasz párat, nem nekem rontod el, hanem magadnak. Viszont a gyakorikérdések nem biztos hogy a megfelelő segítséget fogja nyújtani, ha komolyan szeretnél ilyesmivel foglalkozni.
2015. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Festéssel is elérhető a fa hatás, de az is eszköz igényes., nom meg rengeteg gyakorlat.
2015. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, amiről még nem beszéltem az az alkatrészek szabása. Ha nincs rá odahaza megfelelő gépesítésed, akkor mindenképpen lapszabászaton daraboltasd a kívánt méretűre. Hogy miért? Azt úgyis megtudod, ha az első passzítást szeretnéd összehozni pl tescos dekopírfűrésszel méretre darabolt alkatrészekből. Még sok minden eszembe fog jutni a témával kapcsolatban, de a helyszűke miatt én is az előző beírókkal értek egyet abban, hogy ez egy szakma, amit évekig kell tanulni.
2015. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Nyílván nem egy nap alatt akarom megtanulni. Bútorokat tervezek, amelyeket ki is akarok vitelezni, de sajnos ehhez még csak ötleteket gyüjtök Nekem a keményfa tetszik a legjobban, csak az kicsit drágább, de azzal szerintem könnyebb dolgozni.
2015. szept. 25. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!