Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy kéményes BOSHC vízmele...

Kopasz1977 kérdése:

Van egy kéményes BOSHC vízmelegítő a lakásunkban, hogyan tudnám vízkő mentesíteni?

Figyelt kérdés
11 l./perc hozamot ígért a gyártó minimum, de mostanra úgy berakódott, hogy a konyhában már csak úgg folyik melegvíz, ha a fűrdőszobai csapot is megnyitom, albérletbe vettük ki a lakást, a főbérlőnk javasolta, hogy próbáljuk meg, mert az előző lakóinak is működött utána, én viszont nem vagyok gázkészülék szerelő, nem értek hozzá, ötlete valakinek?

2015. szept. 27. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Első körben a csaptelepek kifolyószárán lévő szűrőket kellene levenni és úgy engedi a vizet.Ha jó akkor csak a szűrőt kell tisztítani ill.cserélni.
2015. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszõnöm, ezen már túl vagyok, kicseréltem nemrég a csaptelepeket, új szűrővel, semmit nem használt. Nem a vízkő miatt, felújításban vagyunk, a főbérlő kérésére
2015. szept. 27. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:
A vízkőmentesítés gázkészülék-szerelői kompetencia. Ha nem megfelelően csinálják, perforálódhat a hőcserélő átfolyó része, és nagyobb a kár, mint a haszon. Meg kell javíttatni szakemberrel, de nem a ti feladatotok: A főbérlőnél kell reklamálni, hogy csináljon valamit, mert nem azért fizetitek a lakásbérleti díjat, hogy hideg vízben kelljen mosogatni és fürödni.
2015. szept. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 puritan ***** válasza:

A FÉG átfolyós gázbojleremet már sokszor vízkőtelenítettem, most már rutinból csinálom. A bosch-t nem ismerem.


A FÉG-nek a kazán részét kivenni 5-10 perc. Ha kint van, fejre kell állítani, hogy a csőcsatlakozások fölfelé nézzenek. Én mindkét csővégre ráhúzok egy-egy hajlékony műanyag csövet, (50-60cm hosszú) aminek a végére PET palackok vannak ráerősítve. Mindkettőt kivágtam kicsit, hogy levegőzzön. Az egyiken keresztül a kazán csövét teleöntöm háztartási sósavval. Ez elkezdi marni a benne levő vízkövet, és mindkét csövön szapora bugyborékolások közepette undorító zöldes-barnás habos trutyi jön felfelé. A Pet palackok puffertartálynak kellenek, hogy ez a trutyi ne folyjon le a kazán oldalán. 1-2 óra után a bugyborékolás abbamarad, elfogy a vízkő. Ekkor óvatosan kiöntöm a savat valamibe, és néhányszor vízzel átöblítem a kazánt. Slaggal átnyomatni a legjobb.


Ezt az egész műveletet csakis szabadban javasolt csinálni, lakásban, fürdőkádban semmiképpen, mert a savval elkerülhetetlen hogy tönkrevágjál valamit.

2015. szept. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!