Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hajdú átfolyós vizmelegitö:...

Hajdú átfolyós vizmelegitö: az átolyás kiváló, de a viz nem eléggé meleg. Esetleg valami tipp? Ld. Lentebb

Figyelt kérdés
Nemrég volt szétszedve a nagymamám Hajdú vizmelegitöje, mindig én vizkötelenitem.Àtfolyása van böven, viszont a viz nem meleg eléggé. Oldalt a fokozatkapcsoló feljebb van véve, de a tüzelése szerintem gyengébb. Ha a "gázkart" betolom kézzel, akkor rázendit, ahogyan kell, jön is a forró viz. Viszont, ha a csapot elzárom és újból megnyitom, vagy max másodszorra, akkor ismét csak langy a viz, tehát a "gázkar" nem marad a helyén. Szerintetek csak a bemenö vizet vegyem vissza, mert túl sok és hideg a felmelegitéshez, vagy valami kicsit kikopott a mechanikában? Gondoltam arra is, még egyszer kivizkötelenitem, mostanában rettenetesen kavicsos, mészköves stb. a viz. Elöre is köszi!
2014. febr. 21. 18:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit korrigálok: a tipusa Héviz és nem Hajdú. De nem egy mai darab, viszont egyszerü és remekül megy mindig.
2014. febr. 21. 18:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegyél vissza az átfolyó vízből.Ilyenkor hidegebb a víz,jó néhány fokkal .
2014. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van.
2014. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor holnap veszek egy új csapot alulra, mert ahogyan néztem, csak forgatja-forgatja az ember, de nem lehet szerintem elzárni azzal a bemenö vizet se, amikor a bojler szét van szedve, mindig a vizóránál zárom el. Mivel a csap ránézésre is vagy 40 éves, ezen nem is csodálkozom. Majd megnézem hány collos, meg lehet veszek betápcsönek is egy újat, mert valami hajlitott merev fémcsövel van bekötve.
2014. febr. 21. 19:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, kicseréltem a csöveket, a sarokszelepet, kapott új membránt, meg azt a pöcköt, kitisztitottam az égöket, tökéletesen müködik a betápviz mennyiség elvétele nélkül is, még a fokozatból is visszavettem mert forró vizet csinált. Volt egy szakadás a membránon, valszeg azért sem tolta ki a gázkart az emeltyü teljesen. Mindez kb. 5-6 ezer forint cucc, amit beletettem, de most szinte új....
2014. febr. 24. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!