Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Padlófűtés elektromos bojlerre...

Juhász László2 kérdése:

Padlófűtés elektromos bojlerre kötve. Működhet?

Figyelt kérdés

Megvan a komplett padlófűtésrendszer, csak le kell raknom. Egyenlőre nem lesz pénzem vízteres kályhára, ezért gondoltam, hogy ha működne, nem kellene kályha, és ha van még, akkor lehetne éjszakai mérőórát kérni a bojlerhez.


Szakértői véleményeket kérek.



2015. okt. 2. 12:04
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%
Ez egy kabaré amit kérdezel!Kb. annyi értelme van ,mint fűnyíró traktorból személyautót csinálni,de még annak is több az esélye,hogy sikerülni fog.
2015. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És akkor miért nem lehet normálisan megmondani, hogy nem működik? Miért kel bunkó módon beszélni a másikkal?
2015. okt. 2. 12:30
 3/13 anonim ***** válasza:

egy villanybojler 2-3kW-os, egy méretezett kazán mondjuk 25-30kW. már látható a 10x teljesítmény különbség. olyan lassan fűtené fel a bojler a vizedet, hogy addigra akár 5 fokot is hűl még a levegő hőfokod. ezért éjszakai áramot kérni meg sokba kerülne.

vannak elektromos kazánok, legjobb az ion kazán, mert fűtőbetét nélküli

2015. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mert a való életben jelentéktelen emberek itt kompenzálnak és élik ki a frusztrációit.


Egyébként szerintem leginkább az lenne a probléma, hogy nem tudnál elég meleg és elég mennyiségű vizet keringetni a rendszerben akkor sem ha folyamatosan maxon megy a bojler.

2015. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Egy kisebb rendszer esetèn müködhet
2015. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés lenne a bojler hozzá és vezérelt árammal meg pláne
2015. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy belelöksz mondjuk össz 100-at mire a bojler a vezérelten lesz. Nos áruvásárlási hitelek rengeteg helyen vannak rengeteg dologra.... akció meg bank meg minden függő,de van olyan konstrukció ahol teljesen okés ha 100-at bedobsz és a maradékra adják a hitelt (mi 10 havi cetelemre vettük a kazánt a 4. hónapba betoltuk a maradék összes tartozást amúgy a 180ezres kazán 18ezerrel volt több a végére a hitel miatt...
2015. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én egy fűtés szerelőtől hallottam, hogy pont így oldotta meg átmenetileg otthon - 1-2 évre - amíg nem lett pénze normális kazánra. Működőképes. Áramot azt fogyaszt, nem is keveset. Kis bojler kell hozzá és nem a nagyok, ezt átbeszéltük.


Szóval nem lehetetlen amit kigondoltál, csak drága üzemeltetni. Már ezen a télen szerintem okoz nagyobb többlet költséget mint amibe egy vízteres kályha kerül.

2015. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy éjszakai mérő vagy éjszakai áram!


Olyan van, hogy vezérelt, és a vezérlést kaphatja akár délben is!


Vicces volt, amikor hallottam, hogy van, aki éjszaka indítja el a mosógépet, meg éjszaka vasal, mert az éjszakai áram olcsóbb...

2015. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Létezik elektromos fűtés, csak nem bojlerral, hanem rendes elektromos kazánnal:

[link]

2015. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!