Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pácolt rétegelt lemezt szeretn...

Pácolt rétegelt lemezt szeretnék lecsiszolni, hogy egy kicsit világosabb legyen a színe, mint most. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Kézi smirglivel nehéz is és nagyon munkás.

2015. okt. 6. 04:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Rezgőcsiszolóval.
2015. okt. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az nincs nekem.

Valami pár száz Ft-os megoldás kell, mert nem ipari méretekben kell csiszolni.:)

2015. okt. 7. 00:05
 3/16 Ágh Ferenc ***** válasza:
Sajnos nincs jó hírem, mert általában kivilágosítani nehéz, főleg a rétegelt lemezt, mert mire annyira kicsiszolod, hogy világosabbá válik, el is fogy a réteg! Mindenképp érdemes egy próbacsiszolást csinálni egy kisebb darabon, azt pedig kézi csiszolóvászonnal, vagy papírral is el lehet végezni! Ha van eredmény, akkor érdemes festékmaró folyadékot beszerezni, azzal bekenni egy darabon, aztán sniccer lappal óvatosan lekaparni! Régen ezt üvegdarabokkal csinálták, de annak nagyon egyenesnek kellett lenni! Próba-szerencse!
2015. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3: "mire...el is fogy a réteg"

Jó hírem van, még kézzel, szivacsos smirglivel is ki tudtam világosítani majdnem jóra, csak nagyon fárasztó így, és nem akarom végig így csinálni. És még egyszer ennyi réteget szednék le, ha lehet, tehát nem kézi erővel.

2015. okt. 7. 22:14
 5/16 A kérdező kommentje:
Festékmaró? Milyen fajta? Sniccer lap? Az mi?
2015. okt. 7. 22:15
 6/16 anonim ***** válasza:
Pácolt felület esetében felejtsd el a festékmarót, mert a pác nem festékréteg, hanem anyagában színezi meg a fát. Rétegelt lemez esetében inkább a rezgőcsiszolót ajánlom, finomabb papírral, azzal nem teszel kárt a lemez felső rétegében, viszont kismértékű világosodást el fogsz tudni érni.
2015. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6: Igen, de mi az? Drága? Most ezért nemvennék egyet.

Fúrógépre tett csiszolókoronggal (csiszolópapírral) próbáltam, de több dolog sem működik így.

2015. okt. 9. 02:59
 8/16 anonim ***** válasza:
Barkácsáruházas rezgőcsiszolót pár ezer forintért már kaphatsz, hátránya, hogy nem várható hosszú élettartam tőle. Huszonpárezerért már Makitát is kapsz, ami jó szolgálatot tehet a későbbiek során is, ha bármit szeretnél lecsiszolni. Fúrógépbe fogható korong nem túl jó megoldás, nem fogsz tudni szép felületet kialakítani vele.
2015. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8: Próbáltam a fúrógépet, nem megy. Kiugrik a helyéből a csiszolófej. Miért?
2015. okt. 15. 01:23
 10/16 anonim ***** válasza:
nem is értem miért gyártanak fúróhoz csiszoló korongot , nem hogy szépre még csúnyára se tudtam vele csiszolni
2015. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!