Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A "fakezelő olaj" sötétíti is...

A "fakezelő olaj" sötétíti is a felületet?

Figyelt kérdés
IKEA "Skydd" olajjal kentem la az addig teljesen kezeletlen asztalomat, de nagyon bebarnult tőle, pedig nagyon tetszett az eredeti mandulás színe. Már másnap van, de még mindig ugyanolyan sötét, pedig reméltem, hogy ha beszívja/kiszárad, akkor visszafakul az eredeti színére. Vissza fog? Vagy ez ilyen? Rákenem, és 20 árnyalattal barnábbat kapok? Pedig maga az olaj teljesen színtelen.

2015. okt. 6. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A megváltozott fényvisszaverő képességről van szó.
2015. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

Az oldaluk szerint, már a kép szerint igen jelentősen mélyül a színe tőle.

[link]

[link]


Nézd meg a dobozán mi van.

2015. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem volt már meg a doboza sajnos - örülök, hogy a flakon egyben van... :( de ha ezt előre tudom, nem kenem rá, olyan szép világos volt. Mit lehet ilyenkor csinálni?
2015. okt. 6. 23:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz sokat tenni, évek alatt világosodni fog valamennyit a fa, de ez is csak akkor tűnne fel, ha mellé tennél egy frissen olajozott darabot.


Legközelebb mielőtt kezeletlen fát olajozol, egy kicsit kend be vízzel, így kiderül, milyen lesz a színe, ha olajozod.

2015. okt. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az olaj minden esetben sötétít a fa színén, még a teljesen színtelen olaj is. Nem fog kivilágosodni, bármennyit vársz vele.
2015. okt. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!