Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sok olvasás és utána járás...

Sok olvasás és utána járás után vettem egy gama garden gcs52 láncfűrészt ajándékba páromnak. Rossz vásár?

Figyelt kérdés
Tegnap átadtam hát kb a fejembe a húzta hogy ez a szar nem kell neki ő stihlt akar ami 56 ezerer kapható. Én ezzel tisztában vagyok. Viszont mindenhol azt olvastam hogy semmire se való max gallyazni mert gyenge és sokan tanácsolták 50 köböst vegyek. Viszont stihlbe illetve nevesebb markában 160 meg afelett. Így próbáltam olyat ami erős gép ha gond van alkatrészt is kapni és nem utolsó sorban meg is tudom venni. Tenyleg olyan rossz vásárt csináltam és még így is jobban jártam volna ha megveszem az ms170,et?
2015. okt. 11. 06:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért mi a párod favágó? Mert ha az akkor már régen az lenne neki.

Barkács célra meg bőven megfelel.

2015. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez is egy ilyen tizen párezerforintos gép ahogy nézem. Nem tudom hogy mire kell nektek, de ha évi 10m3 fát kell felvágni vele, arra azért jó. Ha odafigyel rá, akkor egy jó darabig ki is tart. A lánc legyen mindig éles és kész.


Az más kérdés, hogy nem most kéne nyugtatni magad, hogy jó vásár volt-e. Kérdezhettél volna előtte is. Pl most nagy divatja van a benzines fűrésznek, de annyi helyen látom (pl a szomszédaim is) hogy a ház körüli munkához megveszik, de még sosem vitték hosszabbító távolságon kívül. Én otthon is ahol lehet az e-promac-ot használom.

2015. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez, amit te vettél, még messze nem a legalja a láncfűrészeknek. Már csak abból a szempontból sem, hogy van elérhető márkaképviselet honlap, van szerviz, van alkatrész utánpótlás, elérhető a robbantott ábra, van megfelelőségi nyilatkozat, stb. Nem hiszem, hogy pl egy strauss minőségű, használhatatlan szeméthez ilyen háttértámogatást merne biztosítani bárki is. Oda kell majd rá figyelni, túlerőltetni nem szabad, mert nem ipari felhasználásra tervezték, de ez az állítás ugyanúgy igaz az 56 ezer forintos Stihlre is, sőt, az valóban gyengébb paraméterekkel rendelkezik. Nem azért, mert rossz lenne, hanem tudatos gyártói szándék: Azt kertápolásra tervezték, vagyis gallyazófűrész, és nem erdészeti fakitermelő munkaeszköz.
2015. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De utána jártam... Mint írtam is. Sokat kérdezősködtem mit nézzek rajta hány köb cm stb ez benzines... Nem irtam hogy elektromos lenne nem is vettem volna olyat mert lebeszéltek mint ahogy arról is hogy az ms170 stihl be inkább gallyazo mint tűzi fa vágásra való ahhoz kicsi legyen 50 köbcm az meg 180 ezer . Gondoltam itt is felteszem a kérdést igaz már későn. Nem magam akarom nyugtatni hanem páromat meggyőzni hogy nem Annyira rossz ez. Bocsánat a hibákér folyton javít a telefon. Köszönöm a válaszokat 😊
2015. okt. 11. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudom én, hogy benzines. Sokan lebecsülik az elektromos gépet, pedig ha van konnektor a közelben, akkor van olyan jó, mint egy benzines. Én dolgozom erdőn stihl fűrészekkel, otthon mégis az általános tüzelő vágásokhoz az epromac-ot veszem elő. Gyorsabb, és egyszerűbb, ráadásul azért halkabb is. A házkörüli munkákhoz meg elég a 2200W-s gép.


Ezért írtam, hogy a kérdés, mire is kell nektek a fűrész. Ha nem ipari felhasználásra, akkor teljesen jó lesz az. Oda kell rá figyelni kicsit, és ennyi. De ha például ács a férjed, akkor nem csoda, hogy inkább az ms170 kellett volna neki :)

2015. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja nem Ács 😊 csak hiú... Épp ma itt volt haverja nem is tudtam igy ért a fűrészekhez aztán kioktatta végül úgy néz ki megtartja de folyton hangoztatja fél tőle mert nem stihl...
2015. okt. 11. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszadónak: Nekem ács vállalkozásom van, Stihleket használunk: egy régebbi ms 230, és két új gépet, egy ms 231, és egy ms 261. A 171-es Stihl maximum tetőlécet szabni lenne jó. Tényleg nagyon kicsi és gyenge, egyszer nézd meg élőben valahol, hogy mekkora gép. Kedves kérdező, te pedig pedig nem hinném, hogy életed legnagyobb hibáját követted volna el ezzel a vásárlással, elérhető áron próbáltál egy otthoni céloknak megfelelő benzines fűrészt vásárolni. Ha nem azokat az elvárásokat támasztjátok a géppel szemben, mintha kétszázezres ipari fűrész lenne, szerintem meg fogja szolgálni az árát. A párod részéről pedig -főleg így, hogy már megvetted a gépet- kicsit több megértés lenne elvárható, hiszen nem akartál rosszat.
2015. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél,szerintem tökösebb vagy mint a férjed.
2019. szept. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!