Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám beosztani az...

Extrabab kérdése:

Hogyan tudnám beosztani az időmet hogy mindenre jusson elegendő időm? 20/F

Figyelt kérdés
Hát 7-15-ig dolgozok szerencsére a környékemen van a munkahelyem , de szabad időmbe nem 1 félét szeretnék csinálni de sosincs semmire se időm. Első sorban régen utáltam olvasni de most felnőtt fejel elégé megszerettem és így váóóó, a másik dolog hogy kicsit edzeni is szeretném magamat amire napi fél vagy 1 órát szeretnék rászánni, másik dolog hogy a jobb agyféltekés rajz technikát is szeretném elsajátítani, meg még van egy ilyen önbizalom erősítő dvd-m amit még szoktam hallgatni és eddig elég sok hasznosat mondtak benne :) csak hát kb van vagy 10-20 órás az egész anyag ezért ezt se ma fogom végig hallgatni, ráadásul van 1 tacskóm is akire nem ártana rászánnom legalább napi 1 órát (de ha futni viszem akkor legalább az edzésről is levan a gond :) ) és mellete angolul is szeretnék megtanulni :D . 15:30 -20:00 között hogy tudnám beosztani ezeket mind? Vagy csináljam úgy hogy minden nap más? És ha igen akkor hogyan osszam be az egészet? :)

2014. dec. 13. 09:48
 1/7 supra01 ***** válasza:

Szia! Először is kell egy fontossági sorrend. Gondolom a kutya az első, mert ő élőlény és kénytelen vagy vele foglalkozni. Ezek után csinálj egy fontossági sorrendet.

Második lépés egy időrendi beosztás.

Pl. kutyasétáltatás minden nap.

Edzés heti 3x1 óra.

Angol heti 2x2 óra és így tovább.

Utána veszel egy naptárat és szépen beírod a fontossági sorrend szerint. Amire meg nem jut most időd, azt kihagyod, és majd ha lesz üres helyed a naptáradban akkor beilleszted.

2014. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hmmm :) ez tetszik :D köszi :) bár ma még csak akkor a kutya meg az önbizalom fejlesztő meg talán az olvasás marad, a többit akkor majd még akkor átszervezgetem :) ment a zöld kéz :D
2014. dec. 13. 11:56
 3/7 supra01 ***** válasza:

Örülök!

A lényeg, hogy ne zsúfold be a napokat, legyen hely a pihire és a haverokra, csajokra is! Persze pl. egy edzés lehet a haverokkal is!

2014. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha letöltenéd a jobb agyféltekés rajz vagy az angol nyelvet egy CD-re vagy egyébre akkor kutyasétáltatás közben meg tudnád hallgatni és az megmaradna benned. Szükségtelen egyszerre meghallgatni az egész anyagot,hiszen neked is könnyebb ha a gyakorlatban apránként kipróbálod ami a hanganyagon szerepel.Akár futás közben is szólhat a füledben. Csak azt tekintsd időnek amihez feltétlenül fontos leülni és azzal foglalkozni. Váltogasd a feladatokat naponta,hogy ne legyen unalmas és tedd próbára magad::mennyit tudsz megjegyezni a felsoroltakból!Ha hosszabb lélegzetű a dolog akkor hagyd a hétvégére elfoglaltságnak persze ha nincs más program. "Apránként,folyamatosan végzett munkával is odajut az ember mint amikor sietne"
2014. dec. 14. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is naptárba szoktam beírni, hogy melyik nap mit fogok csinálni, és szépen elosztom a dolgokat.

De azért egy kis helyesírást is nézegethetnél, pláne, ha szeretsz olvasni:fejjel és eléggé - de lehet, hogy csak elírás volt, mert a többi, mondjuk, rendben van.

Ajánlok pár könyvet, ha szeretsz olvasni:(ill. küldök egy könyvlistát):(elöl vannak a gyerekkönyvek, hátrább a felnőtteknek valók)

Saint-Exupéry: A kis herceg

Fekete István: Csí (megható könyv egy fecskéről)

Lázár Ervin: Berzsián és Dideki (nagyon humoros, igaz, főleg nyelvi humor van benne)

Oscar Wilde: A boldog herceg

Nagyobbaknak:



Dickens: Copperfield Dávid

Dickens: Twist Olivér


Mark Twain: Huckleberry Finn kalandjai

Kipling: A dzsungel könyve

Beecher Stowe: Tamás bátya kunyhója

Joy Adamson: Oroszlánhűség



Jack London: A vadon szava

Jack London: Az éneklő kutya

Jack London: A beszélő kutya


Molnár Ferenc: Pál utcai fiúk

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

Mikszáth Kálmán: Noszty fiú esete Tóth Marival

Jókai Mór: Aranyember


Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem

Karinthy Frigyes: Így írtok ti


Dymphina Cusack: Ketten a halál ellen

Emily Bronte: Üvöltő szelek

Charlotte Brontë: Jane Eyre

Eric Knight: Légy hű magadhoz



Victor Hugo: Nyomorultak

Victor Hugo: A nevető ember

Victor Hugo: Párizsi Notre Dame



Emile Zola: Nana

Emile Zola: Életöröm

Emile Zola: Egy asszony élete


Maupassant: A szép fiú

Floubert: Bováryné

Tenesee Williams: A vágy villamosa

Bernard Shaw: Warrenné mestersége

Tolsztoj: Anna Karenina

Rostand: Cyrano de Bergerac

Ifj. Dumas: Kaméliás hölgy (operában: Verdi: Traviata)

Margaret Mitchell: Elfújta a szél

Dosztojevszkij: Fehér éjszakák (nekem a kedvenc könyvem)

2014. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jobb agyféltekésé hang anyag? :O És hol lehet letölteni?
2014. dec. 14. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es voltam. Próbáld meg a "jobb agyféltekés rajz DVD"-n még keresni ha az általam átmásolt nem felelne meg. Egyébként könyvtárban is körül lehetne nézni,szerintem egy korszerűen felszereltben biztosan megvan az anyag.

Sok sikert jó tanulást!


Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam DVD-n!

jobb-agyfeltekes-rajz.com/online-tanfolyam.html

Szeretnél részt venni egy jobb agyféltekés rajztanfolyamon, ... A DVD tartalmazza egy 3-4 napos Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam teljes elméleti és gyakorlati ...

2014. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!