Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen sorrendben célszerű...

Milyen sorrendben célszerű feldolgozni egy pallót táblásított bútorlap készítéshez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Arra gondolok például, hogy van egy darab kicsit vetemedett 5 cm vastag palló, amiből mondjuk több kisebb méretű táblásított bútorlapot szeretnék csinálni. Mi a szokásos megmunkálási sorrend? A kereszt vágás, hossz vágás, egyengetés, vastagolás sorrendje érdekelne.
2015. okt. 23. 10:52
 1/2 dirtboy ***** válasza:
100%

a deszkákat felvágod kb egyforma méretűre,a lényeg hogy túl nagy görbület ne legyen benne olyan széles legyen.

ha az meg van akkor ki kell alakítani egy bázis felületet.

tehát kell egy lap és egy él ami derékszöget zár.

ezután a másik élt vastagoló gyalun lenne jó megcsinálni hogy tutira párhuzamos legyen.

ezután össze lehet őket forgatni,metszet és évgyűrűk szerint,nem tudom ismered e a technikáját miszerint kell forgatni.

ha össze forgattad akkor utána be rajzolod,egy 3szoget kell rá rajzolni úgy hogy minden deszkán rajta legyen.

így nem tudod majd össze keverni mert egyféle képen adja ki a háromszöget.

utána be kenheted ragasztóval az éleket.

ezek után egymáshoz illeszted,alulról felülről kapjon szorítást és végül oldalról egymáshoz préseled őket.

pár órás száradás után már kellően erős lesz további megmunkáláshoz.

teljes száradás kb 24óra.


utána mehet vastagoló gyaluba,két párhuzamos lapot készíteni neki,aztán lapszabász gép és pontos méretre vágás.

2015. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes leírást!


Nem ismertem az évgyűrűs forgatás technikáját. De találtam egy doksit: Fekete Éva - Lapszerkezetek készítése a címe, itt elég jól le van írva.


Közben tanultam 3 magyar szót is :) bütü, geszt, szijács.


Belinkelek egy videót, hátha valakinek kell, itt több hasznos trükk elleshető:


https://www.youtube.com/watch?v=or_epxaelaY

2015. okt. 24. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!