Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel távolítható el kétoldalú...

Chrisnewland kérdése:

Mivel távolítható el kétoldalú ragasztó nyoma vastag lakkozott felület megsértése nélkül?

Figyelt kérdés
Idővel és gondolom a hőváltozás miatt a kétoldalú ragasztó, amit egy vastagon lakkozott fa testre helyeztem, fellazult (ragacsos, trutyis lett). Ezt a ragasztófelületet szeretném eltávolítani anélkül, hogy az oldóanyag a lakkozott részt bántaná. Hallottam már gőzölést, meleg vizes borogatást, WD40-et, körömlakklemosót, mindenfélét, de olyan kéne, aki tapasztalatból, szakértelemből tudja, ugyanis elég értékes cuccról van szó. Ha teljesen nem menthető meg a lakkozás, a lehető legkisebb látványossággal szeretném megoldani. Köszönöm!
2015. okt. 26. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Sebbenzinnel szépen le lehet szedni. (patikában kapható)

Egy nem szöszölődő, de puha /pl. régi pamut trikó-bugyi.../ rongyra egy foltnyit raksz és elkezded ledörzsölni vele.

A ragacs a rongyon fog maradni és a benzin nem oldja a lakkot, festéket, mint pl. a körömlakk-lemosó.

Én a hűtőmet takarítottam így le egy baromi nagy áruházi reklámragacstól, és tökéletes lett.

2015. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez azért van...

[link]

2015. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a benzint én is erőteljesnek gondolnám. A lakkok egy része hígítható benzinnel (lakkbenzinnel [link] tehát oldószere a benzin. Valami kevésbé erőteljes, kevésbé apoláris oldószert kellene választani, mint a benzin. Például a kettes által ajánlott spéci szereket.

Ennek az összetevői nem annyira apolárisak: 2-butoxyethanol; ethylene glycol monobutyl ether; butyl cellosolve

2015. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Az, hogy a benzin (lakkbenzin) oldja a lakkot, szerintem a meg nem kötött lakkra vonatkozik, ebből még nem következik, hogy a benzin a megkötött lakkot is oldja.
2015. nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!