Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Acél ajtóra hungarocellt...

Acél ajtóra hungarocellt mivel lehet felragasztani, és ha fent van, be lehet-e vonni öntapadós dekor tapétával?

Figyelt kérdés
2015. nov. 5. 18:08
 1/10 TappancsMancs ***** válasza:
0%
Biztosat nem tudnék mondani. Amit megnéznék: ha van otthon hungarocell darab próbaragasztáshoz és palmatex azzal csinálnék próbaragasztást. Lehetne venni ragasztót de a habosított műanyagok ragasztása pont egy kényesebb feladat, lehet hogy drága lenne a ragasztó. A palmatex meg általánosan elég jó mindenhez, de én kipróbálnám. Nemrég csináltam egy műanyag lemez ragasztás próbát (a dolog még nincs kész) de nagyon jó lesz. Nehezen jön fel. Az öntapadós meg szerintem nagyon kérdéses, ha van egy darabka próbáld ki. Amúgy amivel nem dolgoztál annál csinálj próbát. Én inkább vennék léceket és csinálnék egy keretet neki az ajtóra majd beragasztanám a hungarocellt és fedném valamivel ami árban neked megfelelő. Ha számít hogy kellemes legyen külsőre talán abs élzárt bútorlapot tennék rá kívül. Az öntapadós szerintem egy idő után leválna róla, pelpúposodna.
2015. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Palmatex nem lesz jó, oldani fogja a polisztirolt.
2015. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Mi ragasztóhabot szoktunk használni. Fémre, falra kátrányos szigetelőlemezre gond nélkül fel tudtunk ragasztani a hungarocellt és idáig nem jött le egyik helyen sem.

Egészen pontosan ezt a fajtát szoktuk használni:

[link]

2015. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, átgondolom!
2015. nov. 5. 19:27
 5/10 anonim ***** válasza:
#1-nek abban tökéletesen igaza van, hogy ajánlatos valami keményebb anyagból keretet és fedélt csinálni neki, mert a hungarocell mechanikailag nem kellően ellenálló és deformálódik.
2015. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
Hát igen kicsit megakármi és sérül is. A fa lenne valószínűleg a legolcsóbb, de szebb lenne fém vagy műanyag profillal körbe és fém vagy műanyag borítás.
2015. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

kinyomópisztolyos akril


[link]


500-600ft

és az mellett hogy olcsó, jól fogja az EPS lapokat is, hisz a dísz EPS stukkókat is akrillal szokták a falra ragasztani.

a palmatex acetonos oldószere egyből megeszi az EPS-t.

még a bitumenes zsindely ragasztót is ki lehet próbálni:


[link]


ez is szintén 500-600ft körül van, és fém felületre kiválóan tapad.

2015. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, a Pálmatex kicsit gyanús volt nekem is.
2015. nov. 6. 18:00
 9/10 anonim válasza:
Mi évek óta a transzparens Sziloplasztot használjuk, bármire tökéletesen ragaszható vele. Hungarocell helyett én is valami lépésálló, keményebb anyagot javasolnék, mint pl. a Styrodur 2500 C. A vynil dekor fólia pedig valóban nem tapad meg rajta hosszútávon.
2015. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bordás Béla válasza:
Én inkább fából készült"U" profil keretet szerelnék fel, ami olyan széles, hogy kényelmesen belecsúszik a hungarocell, a tetejére pedig (a keret szélességének megfelelő méretű) 4 mm-es rétegelt lemezből (a bútorok hátlapja is ilyen)készítenék "fedelet.(Letakarnám vele a hungarocellt és a keretet.) Arra pedig már olyan tapétát ragaszthatsz amilyet csak akarsz! (akár "műanyagos", akár papíralapú, akár öntapadó kivitelűt is.)
2015. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!