Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alu tömör vezetéket réz tömör...

Alu tömör vezetéket réz tömör vezetékkel kellene összekötnöm. Mivel tehetem? Esetleg Wago-val?

Figyelt kérdés
A pincémben alu vezeték van mindenhol. Szeretnék neont felszerelni.
2015. nov. 8. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Sorkapoccsal.
2015. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alu bekötésre alkalmas sorkapoccsal (ma a barkács áruházakban kapható sorkapcsok jó része nem alkalmas aluhoz), WAGO nem használható alu vezetékhez. És ha alu vezetékkel mennél tovább a fénycsőig?
2015. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az alu vezeték lenne igazából jó, de eddig nem sikerült vennem. Kaptam de csak rézből készültet. A sorkapocs lesz a megoldás azt hiszem. köszi
2015. nov. 9. 02:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Szigorúan csak lemezes sorkapoccsal.

Így néz ki:

[link]


Lemez szorítja a vezetéket, nem közvetlenül a csavar

2015. nov. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom WAGO-hoz lehet kapni pasztát, amivel réz és alu vezeték összeköthető. Megoldás mindenképpen van rá, mert már utánajártam egyszer.
2015. nov. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 K...László ***** válasza:
Alu kontaktpasztát vegyél. Olyan lószérumos fecskendőben adják, szürkésbarna zsír van benne. Ez mikroszkopikus méretű króm szilánkokat tartalmaz, amik átvágják az oxidréteget az alumínium felületén, és ezáltal jó érintkezést biztosítanak. Ezzel kell bekenni a vezeték végét, plusz a sorkapocsba is tenni. Én a rugósra esküszöm, mert a csavaros alól kimászik az alu! Olyan, mintha egy nagyon sűrű méz szerű folyadék lenne, ami évek alatt csurogna le a kanálról. Hiába látszik szilárdnak a fém, nyomás alatt mégis lassan kifolyik a csavar alól. Megszűnik a nyomóerő. Akkor nagyellenllású lesz a kötés, felizzik és tüzet okoz.Ha csavaros sorkapocs van, azt évente egyszer húzd utána.
2017. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 K...László ***** válasza:
Ja, és rézzel semmiképp se érintkezzen közvetlenül, mert az már a másik téma. Akkor elrohasztják egymást.
2017. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!