Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan szeparáljam el magam...

Hogyan szeparáljam el magam teljesen a szomszédtól? Milyen anyagokból lehet tömör kerítést készíteni?

Figyelt kérdés

Egy 700 nm-es telekre kéne valami megoldás, hogy tömör kerítés legyen. Tégla, zsalukő kizárva, mert az rengeteg pénzbe kerülne. Valami gyors, olcsó megoldás érdekelne akár használt anyagból. Van valami jól bevált ötletetek miből lehetne ezt megoldani? Hullámpala stb. Lehet hogy a hullámpalától is van olcsóbb megoldás. A lényeg az, hogy teljesen el akarom magam szeparálni kb 2,5 méter magasan, körbe úgy hogy ne kelljen rá több százezret költeni.

Sos sürgős, mert addig nem tudok visszaköltözni a házunkba, amíg ez nincs megoldva.



2013. jan. 27. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A 2,5 m magasság azért nem kevés? Palából nekem ilyen van .2,5mmagas,de beton alap és abban a vas szerkezet és rá a pala. Már 15-éves de nincs vele gond. De ma már nem tudom van -e ilyen hosszú méret. A Trapéz lemezt szokták mostanában ilyenekre ,van minden szín,olyan hosszra vágják amilyenre akarod,könnyű ,erőe tartós,kb 1000ft/m2. Szerintem ezt rakd.
2013. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Zsolt75 ***** válasza:
Árnyékoló hálóra gondoltál? Az van ilyen méretben és sokkal olcsóbb mint a pala meg a beton és nem utolsó , hogy nem úgy néz ki a környezeted mint egy hulladéktelep vagy erődítmény.
2013. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a 2,5 méteres kerítés megépítéséhez bírósági engedély kell. A normális általad építhető a 175-180 cm-es magasság lehet!!! A házadtól (a házaddal szembenállva) jobbra ( a te területeden kell elvezetni a kerítést) a te kötelességed a kerítésépítés a bal oldalon a szomszédé( az ő területén kell elvezetni a kerítést) és a hátsó résznél pedig közös teherviselés az ottani szomszéddal. Mielőtt nekikezdenél alaposan nézd meg a telekhatárvonalakat! Látom te se szereted a szomszédaidat (én sem!) mielőtt nekikezdenél a kerítésépítésnek kérj "Birtokvédelmet" a lakóhelyeden lévő Önkormányzattól! Ez biztosítaná azt,hogy a kerítésépítés miatt ne jelentsenek fel! A szomszédunk jóvoltából a bíróságon vagyunk!!!!! Ne siess!!!! Alaposan tájékozódj mert későbbiek folyamán nagyon drága lehet!!!!!!
2013. jan. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
hát ennek stabilnak kell lennie. Kutyák miatt kell, hogy ne tudják kikaparni, átszakítani stb. Valamiből várat kell építenem a telkem köré, amin se kijutni, se belátni, bejutni nem lehet. így érezném magam biztonságban.
2013. jan. 27. 10:42
 5/17 Zsolt75 ***** válasza:
Élő sövényre nem gondoltál? Vagy egy vashálós kerítés amit befuttatsz növényekkel esetleg árnyékoló hálót raksz rá , hogy ne lehessen belátni. Nálam is ez a helyzet és bevállt. A kőkerítés nagyon drága és nem is szép.
2013. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

NEKÜNK EGY ERŐDÍTMÉNYRE van szükségünk. Egy pszichopata a szomszédom, és akkor érezném magam kb biztonságban, ha egy kővár kerítene el tőle. úgy nézem, ez a trapézlemez a legolcsóbb megoldás ha jól látom.


Vannak ezek a beton táblák, de az is drága, meg van ez a lamellált kerítéselem, de az is drága, és festeni kell.


valami ötlet még? minden jól jöhet.

2013. jan. 27. 11:52
 7/17 anonim ***** válasza:
2013. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Fal műanyag palackokból

[link]

2013. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
ilyesmire gondolok, csak nem tudom hol szerezhetnék ilyen lemezeket: [link]
2013. jan. 27. 12:03
 10/17 A kérdező kommentje:

jaa ez se rossz ötlet! :D


mindegy csak olcsó legyen és biztonságos :D

a falubeliek biztos jobban tudják mit lehet összetákolni ilyen esetben:

[link]

2013. jan. 27. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!