Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerettem volna a házban egy...

Szerettem volna a házban egy új konnektort lehúzni, de amikor a falba beépített elosztó dobozt kinyitottam nagy nehezen az az érdekes látvány fogadott, hogy csomó vezeték kézzel össze van sodorva, és szigetelő szalaggal van összekötve? Lent!

Figyelt kérdés

Most akkor hogy húzzam le a konnektort?

Úgy gondoltam, hogy az elosztóban szépen ki lesz alakítva a fázis, a nulla és a földelés, de így ez igen nehéz.

Régi ház, valamikor a kommunizmus ideje alatt épült.



2015. nov. 14. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A multba valóban így készültek .A dobozban most is ott van minden,csak rá kell kötni .Ha nem szeretnél vésni,csőben lehozni a vezetéket ,akkor ott a kábelcsatorna megoldás .
2015. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, kábelcsatornában szeretném lehozni, de nem tudom a sok kábelre hogy csatlakoztassam a konnektor két kábelét?

(a doboz belseje tök üres, ha valami volt is benne azt kiszedték)

2015. nov. 14. 22:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg nem is volt abban a dobozban semmi. Összesodorták, szigetelőszalag rá, mehetünk a következő dobozhoz.


Vagy a doboznál csinálsz a mai elvárásoknak megfelelő rendet vagy rákötsz arra, ami ott van. Ez a két opciód van, bár ha bizonytalan vagy jobb lehet szakihoz fordulnod.


"hogy csatlakoztassam a konnektor két kábelét?"


Vagy hármat? Hm?

2015. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább rákötök arra ami ott van, de az is lehetséges, hogy festéskor majd kivésem a falból, és kicserélem egy "mai szabályos dobozra" legalább ebben a szobában.


Kettő kábelt tudok csak lehúzni, mivel eleve 2 jön bele a dobozba.

Földelés szerintem nincs, minden szobában van elosztó, de abból csak 2-ben láttam zöld/sárga kábelt, de az sincs sehol bekötve.

2015. nov. 14. 22:47
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Ami a nemlétező kommunizmus alatt épült az nem régi ház (legalább is nekem nem), mi egy 88 évesben lakunk. Régen a földelés nem volt kötelező és sorkapocs sem volt divat.
2015. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Végülis az magában még nem veszélyes, hogy csak kettő jön, mert lehet védőnullás kialakítás is. De ezzel is mindenképpen kellene foglalkozni, nem viccből kell földelni.


#5 - régen minden "lendületből" ment: ebben a házban, ahonnan írok bizony van olyan megoldás, hogy a déli falon sima süllyesztett műanyag kötődoboz, füles tetővel, onnan megy a pincébe a vezeték egy pince felé lejtő védőcsőben, ami egy vízálló (régi, sötétbarna) kötődobozba megy be. Ezt azóta tudom, hogy először volt egyszerre zápor és déli szél: az eső belevert kívül a dobozba, a csőben lefolyt, az alsó dobozban meg összegyűlt annyi, hogy beleérjenek a vezetékek. Látványos volt amikor lementem és felkapcsoltam a lámpát. :)

2015. nov. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A védőnullás kialakítás az az, amikor a konnektorban a földelés össze van kötve a nullával?

Mert a konnektorok így vannak bekötve.

2015. nov. 15. 08:24
 8/14 anonim ***** válasza:

A konnektorokban lehet úgy, hogy a földre van kötve, aztán onnan a nullára. De ennek a megfelelő működéséhez megfelelő kialakítás kell már a hálózattól, pl. van minimum keresztmetszet: szerintem olvass utána, vannak ezzel (is) foglalkozó villanyszerelési oldalak, én meg nem akarok fejből hülyeséget mondani.


Én ugye nem vagyok villanyszerelő és azért hívok a komolyabb munkákhoz szakembert, mert párszor kezet fogtam már a fázissal. Oké, egy konnektort vagy kapcsolót kicserélek, de érdemes körültekintőnek lenni.

2015. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

"A védőnullás kialakítás az az, amikor a konnektorban a földelés össze van kötve a nullával?

Mert a konnektorok így vannak bekötve."

............

Ha valóban így vannak bekötve, az irtó gáz. A védőnull hálózat az, amikor a lakásban három vezeték fut (fázis, null, földelés) és a földelést a villanyóra előtt rákötik a nullra. Konnektorban a nullt és a földelést összekötni szigorúan tilos!

2015. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 - manapság nem szabályos egyáltalán, de előfordulnak ilyen megoldások. Az ideális az lenne, ha mindenhova menne a 3 vezeték (fázis, nulla, föld) a megfelelően kialakított síntől. :)
2015. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!