Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerettem volna a házban egy...

Szerettem volna a házban egy új konnektort lehúzni, de amikor a falba beépített elosztó dobozt kinyitottam nagy nehezen az az érdekes látvány fogadott, hogy csomó vezeték kézzel össze van sodorva, és szigetelő szalaggal van összekötve? Lent!

Figyelt kérdés

Most akkor hogy húzzam le a konnektort?

Úgy gondoltam, hogy az elosztóban szépen ki lesz alakítva a fázis, a nulla és a földelés, de így ez igen nehéz.

Régi ház, valamikor a kommunizmus ideje alatt épült.



2015. nov. 14. 21:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem én kötöttem be így, hanem az akkori "szakképzett" villanyszerelők. Két dolog van a házban leföldelve: a villanybojler és a radiátorok.
2015. nov. 15. 18:24
 12/14 anonim ***** válasza:

#9: "Ha valóban így vannak bekötve, az irtó gáz."


Ma gáz, de régen nem így gondolták.


Ezt csak a régi fuserek védelemére írom, nem pedig azért, hogy a jelen helyzet fennmaradjon.

2015. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Joe.38 ***** válasza:
100%
Talàn egy szakember aki garanciàt is vàllal. Nem gyullad fel a hàz pèldàul. Nem veri le folyton a biztot. Ha kàdba ülsz ès megy a mosogèp mèg èlve szàllsz ki belőle. Tehàt nem vèletlen vannak szabvànyok ès szakemberek. Sufni tuning olcsö de akàr halàlos is. Vegül is egy vìzmelegitőt is kicserèlhetsz akàr gàzzal működőt akàr villannyal. Legfeljebb valaki gyerek , anya , nagyszülőre a megspórolt pènzt mint temetès ràköltöd. Na bumm ! Nem nagy dolog. Kevesebb èhes szàj , no ott is spóroltàl.
2015. nov. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de inkább hívjál szakembert. A hozzá szólásaidból látszik a teljes hozzá nem értés. Ez így életveszélyes!
2016. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!