Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen bútorajtó zsanért...

Milyen bútorajtó zsanért használjak tömör fenyő ajtós szekrényekhez?

Figyelt kérdés
Melyik az, amelyik megbízható, és bírja a strapát (gyerekszobába is lesz). A kivetőpántot nem szeretnék, nincsenek vele jó tapasztalataim.
2015. nov. 22. 09:13
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:

Kivetőpántból valójában elég sok féle nyitási mód és minőség/ár létezik. Ha jó drágát veszel az biztosan jobban is tart, számít persze hogy megfelelően legyen felszerelve. Vannak drága darabok is, luxury helyeken is használnak kivetőpántokat. Fontos egy egy típus terhelhetősége is, ezt feltüntetik a leírásokban, ha határeset érdemes lehet 2 helyett 3-at tenni. A drágábbak szebbek is.


Aztán valójában oda lehet tenni más félét is ha elfér a bútor ajtóban, a záródáshoz meg mágneses vagy más záródást alkalmazni. Csak menjen stílusban, méretben mindenben.


Nagyon jó minőségűek a yachtok bútorainál hasznltak is, szépek rozsdamentes acélból vannak, erősek, választék bármi. Árban is olyanok. ( > yacht bolt, hajós, bolt, vitorlás bolt)


[link]


Kereshetsz yacht kellék oldalakon is, ott is vannak bútorpántok.


7.000 Ft/db

[link]


[link]


------------- [link]


Fu de körülményes ezt magyarul keresni. Ha rendelnél külföldről: yacht - marine, sail - boat - hardware - webshop - shop


[link]


[link]


Vagy rozsdamnetes acél üzletekben is vannak zsanérok pántok, erős és mutatós.


[link]


[link]


Típus szerint is lehet nézelődni.

[link]

2015. nov. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
A linkek összekeveredtek :)
2015. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:

Ja és a gyerekek. Igazán gyerek biztosat bútorlapos megoldással szerintem nem lehet. Iskolákban is leamortizálják secc perc alatt a bútorokat. :D Megy a hancúr, ráesnek, törik ki a bútorlapból, az alig bír valamit. Vagy kivárod amíg felnőnek vagy megtanítod nekik hogy használják a bútorokat. Egyedül ami gyerekbiztos lenne az a tömör fa bútor és átmenő furatokkal, de azt stílusban talán csak a kovácsolt vas jellegű dolgok engednék, ott mutatós lenne egy külső veret is. De ez gondolom felejtős.


Ja bútorpántból ha 2 helyett 3at teszel a nyitási erő növekszik ezt meg kell nézni hozzá. Mert kényelmetlen lehet a használata és az átlag fogantyú se bírná. Főként a műanyag, de olcsóból még a fémek sem. Gyenge menet van bennük és szó szerint kirágódik ha nyúzzák a kicsik.


Bútorlapnál valamit erősít ha acél zsanérok vannak egy csinosabb mágnes zárral. Zsanérból lehet tenni 2 helyett 3at mert nincs rugós behúzása. De ha bútorlap akkor csak ennek megfelelően erősebb, a krlát a bútorlap/csavar. Ettől még ki tud szakadni.

2015. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:

Bútorlaphoz ha neked megfelel és ez erős lenne bútorlapon is mert sok csavarral lehet feltenni. Ha kell van rozsdamentesben vagy egyszerűbben is.

[link]

2015. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem bútorlapot, hanem tömör fenyőt látok a kérdésben. Kivetőpántok közül én két félét ismerek: amelyikkel gond van, és amelyikkel ezután lesz gond, tehát azt én sem javaslom. Zongorapánt és lemez-zsanér tikólajtóra való, nem bútorra. Én valami ilyesmiket tudnék elképzelni:

[link]

2015. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:

Legalább van aki figyel, benéztem, mostanában figyelmetlenül nezetek. :) Amúgy részben valahogy értek egyet. A fenyő jogos tényleg azt kérdezte :P bár a válasz részben fenyőre is érvényes. Hogy mi való tyúkólra abba bele se mennék, nyilván a bármi ami kéznél van eset.


A zongorapánt az igaz hogy ládáknál megszokott, de erősségre biztos megfelelne, már ha sikerül olyan ráillő darabot találni. Az egyszerű lapos bútorpánt, gondolom ezt írtad 'lemez-zsanér'-nak, az bútorokon bevett alkalmazás. Jó mondjuk nem a Mo-.-i viszonylatban hanem általában.


Bútorpánt az aztán van sok féle. Csak sokan a kivetőpánthoz szoktak és itt kimerül az info. Másik. El lehet hinni szerintem hogy 7.000 Ft-ért egy kivetőpánt jobb is lesz mint a 300 Ft-os. Ha valakinek megfelel lehet tenni olyat is.


Erősségét illetően meg ha ez pont nem is bútorlap de ugyanúgy számít hogy pl hány csavarral van betéve, milyen vastagokkal és milyen hosszú csavarokkal. Egy vékony és rövid csavar hamarabb kiszakad, kirágódik mint egy vastag és hosszan becsavart. A bútor anyag is ugyanígy számít és itt a fenyő a bútorlaphoz hasonló, puhább, körömmel benyomható, a bútorlap meg nem homogén és szétmorzsálódhat. Mondjuk fenyőből is van több fajta van homogénebb és tömörebb is. Ahogy látom van egy átfedés közöttük ahol kb egyforma erősek.


Én jellegre stílusra is fenyőbe illőt választanék akár natúr színű akár mondjuk fehér. Kérdéses mennyire egyszerű forma vagy vannak rajta mintázatok is? Amik mennének szerintem: kovácsolt vas mintásabb vagy egész egyszerű, fekete majdnem bármiből még modernebb is (vas vagy festett), mintás kialakításúak is (csak minőségibb ne eloxált), zongorapánt csak ha feketében találna, lapos bútorpántokból is fekete, bronz vagy talán más. Én ammondó vagyok amúgy hogy ha tartósságra megfelelne neki valami akkor ha jó kivitelű darab azzal nehezebb elrontani, mint egy eloxált vacakkal. Szerintem még egy rozsdamentes acéllal is bevállalhatóbb lenne mert vannak nagyon mutatós darabok.


ezért kéne hosszú csvarokkal vagy több csavart mert ott jön szét

[link]


Pár fa bútor zsanérokkal, csak hogy hogy néz ki, vannak más félék is:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Bútorpántok fajtái lehet fontolgatni mi legyen rajta:

[link]

[link]

[link]

[link]



Amit mutattál oldalról szerintem ezek mehetnének rá, ha a lakás/ház belsőhöz is megy:


[link]

[link]

ebből az 5 és 6 cm biztosan

[link]


aztán még:


ez modernebb egyszerű rusztikus, szép darab

[link]


rejtett ha bejön neki

[link]

[link]


ilyen egyszerű is jó lenne ha a bútor is az, de feketében jobban tetszene, nekem ezek az anitkolások többnyire nem olyan jó kivitelűek

[link]


vagy kicst modernebb de egyszerű forma, de jó bumszli fekete csillag csavarokkal

[link]


ez is de feketében

[link]


magyarul nem találtam, fekete zongorapánt, tartom hozzá magam hogy jól is mutatna

[link]


efféléket szinte bármi csak ne legyen részletesebb mint a bútor, vagy csak egy fokkal

[link]


[link]

2015. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: És szerencsére olyan is van, aki rendesen utánanéz, és nem sajnálja az időt, és fáradtságot egy ilyen, mindenre kiterjedő anyagot összeállítani pántokból, mint amit fent láthatunk, úgyhogy megemelem nem létező kalapom. Zongorapánt tömörfa bútoron nekem továbbra sem szimpatikus, de ez igazából egyéni ízlés kérdése. Linkeltél sok olyan pántos képet is, ami viszont tetszik.
2015. nov. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Viszonylag jól elbánok a guglival rá tudok keresni azért így nem nagy munka. Másnak meg jól jön. Gondolom. Igen ízlés kérdése is.
2015. nov. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!