Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Teflon-bevonatú edény karcolás...

Teflon-bevonatú edény karcolás jellegű felület-sérülése javítható?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy valamivel a karcolt felületet bevonni, ami száradás után kopás- és hőálló.
2015. nov. 22. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hááát, ezt nem hittem volna. Azért kösz.

Ja, és ha csak annyi a kikötésem, hogy sütési hőmérsékleten (200-300 C fok) ne oldódjon ki belőle egészségre ártalmas anyag, a többi (felület simaság, szín) lényegtelen?

2015. nov. 22. 11:59
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

nem lehet, nem is szoktak ilyet.

a teflonra eleve nagyon vigyázunk, fém kanállal/villával nem nyúlunk bele, csak fakanállal vagy műanyaggal.

ha valamit odakennél, az 100 fok felett hogy ne oldódna fel?

használd, amíg tudod, aztán vegyél egyet.

elárulom neked, hogy az első Tefalunkat jó drágán vettük, de imádtuk. évek óta megvan, semmi baja. ez egy nagy wok.

aztán akartunk más formájút, de a Tefalt drágának találtuk. hát vettünk a töredékéért, 4000 ft-ért egy Tesco-s edényt. ez is évekkel ezelőtt volt. gondoltuk, adunk neki egy esélyt. jóformán mindent ebben főztünk éveken át, nem ragad le, semmivel sem rosszabb, mint a Tefal. nagyon szeretjük.

és pár hónapja egy jó nagy lábast is akartam, szintén teflonost, megint csak nem akartam rá 12 ezret költeni, megint szétnéztünk. ezúttal az Auchanban. nem mondom, hogy a legolcsóbbat vettem meg, de Auchan sajátmárkás. és nem viccelek, tökéletes. nagyon szeretjük. nem rosszabb, csak olcsóbb volt.

2015. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!