Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztalos kérdés: újonnan...

Asztalos kérdés: újonnan készített valódi fa bútort mivel lakkozol? ha festett a bútor, akkor milyen zárólakkot használsz hozzá?

Figyelt kérdés

2015. dec. 2. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ilyen vízbázisú lakkal:


[link]


mondjuk én csak Remmers favédő szereket használok, igaz hogy van olyan lazúr vagy pác aminek 3-4 ezer literje, de simán megéri és szinte minden termékük vízbázisú.

egy hátránya van, hogy a legkisebb kiszerelés az a 2,5 literes, szóval ebből látszik hogy inkább a nagyüzemi iparra vannak ráállva, nem a hobbi barkács kiszerelés a fő gyártási céljuk.

vannak nagyon szép akril festékeik is, kimondottan fa bútorra való, annak azt hiszem 3500ft körül volt litere.

bár az inkább ilyen modern színeket tartalmaz, mivel a fa erezetét és jellegét teljesen eltünteti, és inkább ilyen műanyag hatást kelt az egész.

pl ilyen:


[link]


de egyébként kültéri és beltéri lazúrokat mindenféle színben tudnak keverni, a biatorbágyi telephelyükön akár helyben is meg lehet várni még kikeverik.

2015. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tömörfa esetében eddig én pácolást követően kizárólag olajat vagy waxot használtam. Valamiért nem preferálom a szintetikus kezelőanyagokat. Ismerősömnél van egy bútorüzem, ahol ónémet tömörfát gyártanak. Náluk vannak olyan kétkomponensű anyagok, ahol magad választhatod ki , hogy az "A" komponensű lakkhoz mennyi "edzőt" keversz, és ezzel változtatni tudod a felület tulajdonságait (keményebb, ridegebb bevonat, vagy lágyabb, rugalmasabb). Ilyet használnak fedésre a festett bútornál is. Meg fogom kérdezni, hogy ezt melyik cég szállítja.
2015. dec. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Tegnap ígértem, hogy rákérdezek, a Henelit szállítja nekik a felületkezeléshez az anyagokat. Van magyar nyelvű honlapjuk is, keress rá a neten.
2015. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos válaszok!

A második válaszolótól kérdezném:

Hol van az ismerősöd üzeme? Esetleg lehetséges, hogy megfújnák az és kis bútoromat is? Persze nem ingyen... :-)

2015. dec. 5. 08:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Német exportra gyártanak. A termelés elég feszített, ezért úgynevezett "maszekra" nem igazán szokott lenni lehetőség. Persze egy próbát lehet megérne, hiszen ott is emberek dolgoznak. Veszprém megye egyébként.
2015. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszi, akkor ne kérdezd, többe kerülne a szállítás, mint az egész munka... :-)
2015. dec. 5. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!