Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A vezetékes gázhálózatról...

A vezetékes gázhálózatról amiről a konyhában a sütőt üzemeltetem meglehet tölteni agy gázos autó tankját? Vagy egy gázpalackot?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ilyet nem barkácsolunk házilag meg nem is tervezem csak úgy hallottam hogy gázpalackot van aki tölt vezetékes gázról. Azt viszont biztosan tudom hogy régen lehetett kapni olyan pumpát amivel a palackos gázt átfejtetted a gázos kocsiba. Szóval hogy van ez?
2015. dec. 4. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a vezetékes és a palackos gáz az teljesen más. amíg a földgázban főleg metán van (plussz más gázok minimális arányban), addig a palackos gáz propán és bután gázokat tartalmaz. mindkettőnek más a kalóriája, süríthetősége, egyéb tulajdonsága(főleg összetétele).

az autóban lévő (LPG) gáz hasonló a palackos gázzal.

2015. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Itt az eredmény...bontós ismerőstől hallottam,hogy a koma hol CNG-t tankolt(nagynyomású földgáz),hol cseppfolyósított pb-t.

2015. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!