Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nincs SDS-es csempefúrós...

Miért nincs SDS-es csempefúrószár?

Figyelt kérdés
Vettem egy kalapácsfúrót, de nem tudok vele csempét fúrni, mert a csempe fúrószár nem illeszkedik a tokmányba. Nem gyártanak hozzá illő fúrószárat?

2015. dec. 14. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, hogy létezik-e, de a csempét fúrhatod sima vídiás fúróval is. Természetesen nem ütve-fúró módban. én fúrás elött meg szoktam ütni egy szeggel a csempét a fúrás helyén, hogy átszakadjon a máz. Így nem csúszik el a fúrószár és nem is töri össze a csempét.
2015. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ahogy írják.................
2015. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert az SDS fúrószár ütvefúráshoz való.

Csempefúróhoz van SDS-be fogható tokmány:

[link]

2015. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én sima módban szoktam a csempét kifúrni, egy jó minőségű fúrószár úgyis simán átfúrja a fél centis kerámia lapot.

egyébként SDS-el szoktam fúrni, csak lekapcsolom a kalapácsfúrást, és csak sima fúrómódban használom.

mint a vajat úgy átviszi a kerámiát.

gres lapnál már más a történet, oda tényleg jófajta vídiás fúrószár kell, hogy ütve fúrás nélkül kifúrd.

2015. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Időközben vettem egy csempefúrószárat és befogtam kis fúró-csavarozóba és gond nélkül vitte az is.


Azt értem, hogy az SDS-es fúrószár ütvefúráshoz való csak az nem tiszta, hogy mivel át lehet váltani a gépet sima fúró módba akkor miért nem csinálnak csempefúrószárat SDS-es véggel.

2015. dec. 14. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Az SDS vég, az a betonhoz (concrete) való,azaz rendkívűl erős falszerkezetre szükséges,mind meghajtásra,mind kalapálásra,annak is ütvefúrás alkalmazása az elsődleges.


A csempe az rakható téglára is nem csak betonra. Így alapértelmezésben a csempe fúró koronák nem sds- szárral vannak szerelve,hisz magát a csempét SOSEM ÜTVEFÚRJÚK,mert ripityára törik.

2015. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Párezer furat után én azért nem vennék rá mérget hogy ripityára törik, még a márvány sem. Természetesen feltétele, hogy a burkoló rendes munkát végezzen. Ütés nélkül csak elég a vídia.
2015. dec. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!