Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen köszörűkövet ajánlanátok?

Milyen köszörűkövet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

[link]


Kinézetre ehhez hasonlót szeretnék.

Kés élezésre akarom használni. Nem profi szinten(amint látszik a kérdésemből), csak otthoni normál használatra.

kb. 1 fordulat/mp sebességgel forogna

Sajnos hiába kerestem, nem találtam 120-asnál finomabb szemcsézettségűt. Pedig 800-as legalább jó lenne. Lehet valahol kapni hasonlót?

Méret:

- átmérő 200mm alatt jó lenne ha maradna

- szélesség 10mm-nél nagyobb

- lyuk átmérő: 10mm-nél nagyobb


2015. dec. 15. 15:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja elfelejtettem megerősíteni, hogy a forgási sebesség tényleg 1 fordulat/másodperc.
2015. dec. 15. 15:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ilyet használok 10 éve, nekem ennél jobbat még nem találtak ki.:) [link]
2015. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit mégis elírhattál. Az 1 fordulat/mp rettentő alacsony érték és egyébként nem is sebességet jelöl hanem fordulatszámot. Mert ugye az 1 fordulat/mp az 60 fordulat/perc-et jelöl ami egy 200-as kő esetén kb. 37 m/perc-es vágósebesség, egy általános köszörűkő pedig kb. 2100 m/perc-es sebességet igényel. Szóval 60-as fordulatnál nem fog semmit forgácsolni az a kő. Amúgy egy 200-as köszörű 2850-et szokott fordulni a villanymotor miatt.

Másrészt 150-esnél finomabb kővel én még nem találkoztam a P800 már inkább a polírpapír kategória. A késeket köszörűgéppel csak nagyolni szokták, esetleg ha valami nagy sérülés éri az élt azt lehet javítani vele.

Ha kést akarsz élezni ahhoz fenőkő kell, nem köszörűgép. Itt vannak nagyon jó fenőkövek, van 800-as, meg még finomabbak is. [link] Ha jól csinálod, olyanra meg lehet húzni velük a késeket, hogy borotváljanak. Persze ehhez azért kell egy minimális minőség a kések oldaláról is.

2015. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!