Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Barátnömmel új lakásba költözt...

Barátnömmel új lakásba költöztünk, a fürdő szobába kád van, nem zuhanyzó, a földszinten lakunk. Fürdés után feljön a víz miután kihuzom a kádból a dugót azzal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Van a földön az ami elvezeti a vizet fürdés után mikor leengedjük a kádat ott jön fel a hab meg a víz,tegyek rá valamit hogy ne jöjjön fel? Vagy mit lehet kezdeni vele l,vízben áll az egész fürdő szoba
2015. dec. 18. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

padló összefolyónak hívják.

nem tudsz vele semmit csinálni, ez egy alapjában szar konstrukció, ahol csak lehet lebeszélik róla a tervezők a tulajokat, pont ez miatt amit leírtál.

2015. dec. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk is az van. Ha víz jön akkor el van dugulva, mi mindig tisztítjuk tökéletesen működik, ki kell csőgörényezni. Ha később majd csak a hab jön ki azzal nincs semmi. Én eleve törölközőt terítek a kád elé vagy kilépőt ez egyből felszívja a habot.
2015. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És hogy kell ki csőgörényezni,vagy hol tudok ilyent beszerezni?
2015. dec. 18. 11:56
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Húzz egy gumikesztyűt és szépen halászd ki, ami összegyűlt az összefolyóban. A kádba tegyetek szűrőt, hogy ne menjen haj a lefolyóba. Csőgörényre kb. egyszer volt szükségem 20 év alatt. Lehet próbálkozni még vegyszeres duguláselhárítással is pl. lefolyótisztító granulátummal. Szakemberek is végeznek duguláselhárítást, de az már drágább kategória.
2015. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. dec. 18. 12:15
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

"És hogy kell ki csőgörényezni,vagy hol tudok ilyent beszerezni?"

Bármelyik barkácsboltban. 12- ezres tétel. Egy hajlékony acélrúd, spirállal a végén. Azt amíg tudod ledugod a lefolyón, szépen végigmegy ameddig tud, ahol dugulás van azt kimozdítja.

De ha társasházban laksz, kérdezd meg a gondnokot kit ajánl. Nálunk eddig kétszer kellett a konyhába görényezni, kijöttek a szakik és a társasház biztosítására nekem ingyen megcsinálták, mert nem a lakáson belül volt a dugulás, hanem a közös összefolyóban, csak mivel földszinten lakom, nálam jött először vissza.

2015. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

"ott jön fel a hab meg a víz"

Padló összefolyó Jól értelmezem a kádból szépen folyik. Az összefolyón van 1 csavarozott rács, amin vissza jön a hab, illetve a víz is! felveszed, és lehet , hogy ott összegyúlt a haj! ezt látnod, kiszeded, és lehet minden ok! Ha továbbra is a probléma fennáll, akkor "görény " pár ezer ft, nem tízezer-mint írták! Javaslom-Én 3-4 es drótot vette 200 ft ért, a végét kombinált fogóval úgy hajtottam meg mint egy dugóhúzót, és láss csodát: siker!!! Nem került y ezer forintba!! Te magad is megtudod csinálni! Én sem vagyok vizes szakember.

Ha társasház akkor a közös tárolóban az utolsó könyöknél van a dugulás! Megfúrni, de vigyázz mert az összes trucsi ...brrr

2015. dec. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

" pár ezer ft, nem tízezer-mint írták!"

Bocs, elírtam!

1-2 ezrest akartam írni, nem 12 ezrest.

2015. dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Már azon gomdolkoztam hogy rá teszek valami nehezebb tárgyat ami meg gátolja hogy feljöjjön a víz meg a hab :D

2015. dec. 18. 13:15
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha az összefolyóba beleöntötted a megfelelő lúgos tisztítószert (akár trisó, akár nátriumhdroxid vagy káliumhidroxid, és pumpáltad is, és akkor sem nyeli el megfelelő sebességgel, akkor kompromisszumos megoldásként nem húzod ki s kádból a dugót, hanem félállásba döntöd és akkor lassabban folyik ki a víz, nem jön vissza az összefolyón.
2015. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!