Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol lehet motort venni?

Hol lehet motort venni?

Figyelt kérdés
Egy különálló motorra gondolok, nem motorkerékpárra:). 500 ccm alatt kellene.

2016. jan. 3. 20:39
 1/7 kovpet ***** válasza:
Benzinest? Bontóban talán.
2016. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit akarsz vele?

Egy krtigép motor nem megoldás?(egy 160ccm Honda úgy 60k.)

2016. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A.C.A.B ***** válasza:
Tényleg nem ártana tudni, mire kell, mert így nehéz ajánlani. Ha például kertigéphez kell, akkor sokan használnak (SAJNOS) Pannónia blokkot. (Bár én ezt ellenzem, mert szerintem ezeket inkább restaurálni kellene, de ez most mindegy) szóval a pannónián, vagy mz blokkon, vagy más motorból kiszerelt blokkon van váltó, az a jó benne és pillanatok alatt lehet találni a jófogáson, vagy a vaterán, vagy még sok helyen. De például ha egy fűnyírót veszel, gyakorlatilag az is csak egy motor, csak le kell szedni a vázról. De összességében attól is függ mennyi pénzt akarsz rákölteni, mert OBI-ban vagy hasonló boltokban lehet kapni különböző kertigépeket, amelyekből a hülye is ki tudja szerelni a motort. (Például rota, vagy fűnyíró, vagy van még sok más) De jó lenne tudni, hogy mire kell a motor, mert így nehéz ajánlani bármit is. Ha meg már van konkrét elképzelésed, hogy milyen motor kell, keress a jófogáson, vagy hasonló oldalakon.
2016. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
gokarthoz kéne
2016. jan. 8. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz MZ motor volna jó!
2016. jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A.C.A.B ***** válasza:
Na így már könnyebb :) gokarthoz szerintem is jó lenne valamilyen mz blokk, mondjuk 150-250-es etz talán. De szoktak építeni fűnyíróból is. A viszonylag öregebb (mondjuk 10-12 éves) Tecumseh és Briggs motoros fűnyíróknak peldául általában 150 ccm-es négyütemű blokkjuk van, ami jó lehet, erre a célre. Ezeken viszont nincs váltó, tehát kell valamit még faragni hozzá, például lánccal összekapcsolni egy váltóval, de ez kicsit bonyolult művelet lenne. Nem tudom hogyan, de azt tudom, hogy biztosan szoktak fűnyíróból gokartot készíteni. Az az előnye egy Tecumseh motornak például, hogy rém egyszerű szerkezet, ha tönkremegy magad is meg tudod javítani. Én eddig három ilyen fűnyírót javítottam, mindegyikben a hajtókar tört ripityára (mert az előző tulajnak nem volt kedve utántölteni az olajat, miután az kifogyott és rendszeresen használta is). Kicsit egyszerűbb megoldás egy rotációs kapát venni. Itt eleve normálisan áll a tengely, csak kereket kell rá rakni kapa helyett, valamilyen más áttételt és normális vázba kell rakni. Szerintem egy ilyen kapa is megvan minimum 150 ccm, és ezen még van valamilyen kuplung féleség is, hogyha behúzol egy kart, megáll, vagy csak akkor megy, már nem tudom, de a lényeg, hogy lehet kezelni mikor menjen. Ha meg belegondolsz mire kepes egy 150-es normális áttetelű négyütemű motor, szerintem teljesen jó lenne gokartnak. Bár ha sok pénzed van rá, szerintem valami kéthengeres kétütemű lenne a legjobb, mert a kétüteműeket viszonylag könnyen lehet alakítgatni. Például egy p21-es pannónia blokk Wittmann féle alkatrészekkel szerintem tökéletes választás lenne, akár versenygokarthoz is :) bocs, hogy sokat írtam
2016. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minél több info annál jobb, köszi mindenkinek:)
2016. jan. 9. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!